Dlaczego ekspres Aroca M12 wygrywa wśród rozwiązań do biura lub hotelu w kwocie do 10.000 zł?

Jakie funkcje powinien posiadać ekspres do kawy przeznaczony do biura lub małego hotelu? Na co zwrócić uwagę kupując taki ekspres do kawy?

Jakie funkcje powinien posiadać ekspres do kawy przeznaczony do biura lub małego hotelu? Na co zwrócić uwagę kupując taki ekspres do kawy? Wydajność, ale co to tak dokładnie znaczy? Każdy producent profesjonalnych ekspresów do kawy: Jura, Saeco, Aroca, Franke, stara się podać przedziały wydajności ekspresów. Wydajność wynika z zastosowanych rozwiązań technicznych wewnątrz ekspresu, ale również od praktycznych stron związanych z użytkowaniem tj. wielkość zbiornika na wodę, możliwość podłączenia do bieżącej wody, wielkość zbiornika na fusy, możliwość podłączenia odpływu brudnej wody, czy duży intuicyjny wyświetlacz, bez tego ekspres przy większych obciążeniach będzie naprawdę uciążliwy w codziennym użytkowaniu w biurze.

Jakie ekspres do biura wziąć pod uwagę w kwocie do 10.000 zł?

Proponujemy kilka modeli ekspresów ze średniej półki. Przeznaczonych do średniej wielkości biura np. około 50 osób lub do małego hotelu lub pensjonatu. Według nas taki ekspres powinien mieć możliwość podłączenie do wody, dlatego tylko takie ekspresy są w naszym zestawieniu. Podłączenie do wody poprzez odpowiednią głowicę i filtr daje nam wygodniejszą i szybszą pracę oraz dużo mniejsze ryzyko uszkodzenia ekspresu. Modele przez nas proponowane to: Saeco Aulika Evo Top, Aroca M12, Jura X8, Jura Giga X3c dla porównania funkcjonalności, gdyż nie mieści się w kwocie 10.000 zł.

Saeco Aulika EVO Top Ri

Klasyczne i tanie rozwiązanie, bo ekspres kosztuje poniżej 5 tysięcy złotych. Konstrukcja oparta na wcześniejszych modelach Saeco. Ekspres posiada TouchPanel, ale nie jest to panel dotykowy LCD. Ekspres ma możliwość podłączenia do bieżącej wody, spory zbiornik na fusy oraz wyciągany blok zaparzający, który należy regularnie smarować. Zapewne do wad tego ekspresu należy stare rozwiązanie spieniacza do mleka, stosunkowo trudne do utrzymania w czystości, spośród zaproponowanych ekspresów niestety jest to obecnie najbardziej awaryjna konstrukcja. Wewnątrz ekspresu dwa termobloki klasyczny Saeco'wski blok zaparzający, dwie osobne pompy, klasyczne elektrozawory. Komu polecamy? Jeśli Twój budżet jest mocno ograniczony, a potrzebujesz wydajnego ekspresu do kawy z dużym zbiornikiem i możliwością podłączenia do wody, to w zasadzie jest to jedyne rozwiązanie godne polecania.

saeco-aulika-evo-top-hsc-ri.jpg

Jura X8 z uzupełniaczem wody

Ekspres znalazł się na naszej liście, gdyż cenimy ekspresy Jura za ich solidność, a nasi klienci dość często wybierają ten model. Zalety to: kolorowy wyświetlacz LCD, bardzo wysoka jakość napojów kawowych, fantastyczny spieniacz, który działa w dwóch opcjach spieniania oraz podgrzewania mleka. Ekspres Jura X8 posiada zabudowany blok zaparzający czyszczony automatycznie, co jest zarówno wada, jak i zaletą o tym pisaliśmy przy innej okazji. Duży zbiornik na wodę i fusy, nie ma tutaj możliwości bezpośredniego podłączenia do wody, lecz ekspres jest na liście ze względu na to, iż ma możliwość podłączenia uzupełniacza wody. Do wad, które zaobserwowaliśmy w pierwszy sztukach, które weszły na rynek w 2019 było bardzo szybkie tępienie się młynków do kawy, o niskim lub średnim stopniu palenia (ziarna są twardsze od mocno palonych). Zdarzało się, że młynki należało wymienić już po 5000 kaw (było to realizowane w ramach gwarancji), sprawą, która jest dyskusyjna, ekspres ma zastosowanedwa zawory ceramiczne, jest to bardziej nowoczesne rozwiązanie niż klasyczne rozwiązanie z elektrozaworami. Zawory wytrzymują do 30.000 kaw, a więc zazwyczaj są wymieniane już po gwarancji. Niestety koszt wymiany zaworu to około 600-700 zł brutto. Ogólnie bardzo udany model Jura, który naprawdę polecamy, jeśli zależy na perfekcyjnym designie i dobrej jakości kawie.

jura-x8.jpg

Aroca M12

Ekspres Aroca M12 ma wszystko, co w biurze, czy hotelu jest potrzebne. Mianowicie bardzo duży dotykowy wyświetlacz, podłączenie do bieżącej wody, podłączenie odpływu fusów, blok zaparzający zabudowany jak w Jurach. Zastosowano w nim klasyczne i tanie w naprawie elektrozawory jak w Saeco. Ekspres został wyposażony w ceramiczne żarna, które możemy spotkać np. w modelach z serii Giga szwajcarskiego producenta Jura. Według nas jest to definitywnie najlepszy ekspres, jeśli chodzi o stosunek ceny do jakości, gdyż kosztuje w granicach 10.000 zł, czyli tyle, co Jura X8, a posiada funkcjonalności o wiele większe niż Jura Giga X3c, której koszt to ponad 20.000 zł brutto. Do nieczęsto spotykanych funkcji w tej cenie należy np. programowanie logo na wyświetlaczu LCD, czy pokazu slajdów, co może się sprawdzić w hotelu czy na mniejszych stacjach paliw. Konstrukcja jest prosta, bez zbędnych dodatków. Co ważne spienia mleko podobnie jak Jura X8 lub Giga X3c, pracuje w dwóch trybach pienienia lub podgrzewania mleka, co pozwala zaprogramować bardzo dokładnie wszystkie napoje kawowe z dodatkiem mleka. Na dużym wyświetlaczu widoczne są tylko napoje kawowe, co jest bardzo intuicyjne, idealnie nadaje się w miejsca, gdzie mamy dużą rotację osób korzystających z ekspresu, ciężko w tym ekspresie coś wyciągnąć, urwać czy zabrać, zatem może stać samodzielnie w dużym biurze, na małej stacji paliw lub w hotelu, gdzie śniadania podawane są w formie bufetu. Ekspresy na stacje paliw właśnie tym powinny się charakteryzować.

Aroca M12 ekspres na stacje paliw

Jura Giga X3c

Jeden z dwóch najwyższych modeli i najbardziej wydajnych spośród ekspresów Jury. Jura Giga X3c posiada wyświetlacz dotykowy, jeden młynek (głównie to go odróżnia od Jura X8c, który posiada dwa młynki). Młynek wtym modelu posiada bardzo wydajne żarna ceramiczne. Klasyczny zabudowany blok zaparzający Jury, oczywiście dwa termo bloki, zawory ceramiczne. Do wad należy na pewno to, że ekspres pracuje tylko w trybie podłączenia do bieżącej wody mimo tego, iż posiada zbiorniki wody, nie da się go samodzielnie przełączyć na pracę ze zbiornika (co jest możliwe zarówno w Saeco jak i Aroca M12). Jest to ekspres dla wymagających klientów którzy chcą tworzyć ekskluzywną atmosferę w biurze. Nie jest to jednak ekspres w miejsca, gdzie jest duży trafik osób jak np. na stacji paliw czy w hotelu, gdyż posiada zbyt dużo elementów, które przez obce osoby mogłyby zostać odczepione, urwane ect. To jest ekspres do zamkniętego openspace lub biura z fajnym domowym klimatem dla ludzi, którzy go pokochają i będą o niego dbali.

ekspres-jura-giga-x3c-g2-15230.jpg

Werdykt może być tylko jeden Aroca M12

Comments

Leave your comment

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień