Dystrybutor wody - dlaczego warto go kupić lub wydzierżawić?

In: Dystrybutory i filtracja wody On:

Woda to niezbędny element do funkcjonowania każdego żywego organizmu. Dzienne spożycie wody powinno wynosić około 2 litrów, przy czym dzieci oraz osoby w podeszłym wieku muszą przyjmować jej jeszcze więcej. Większe zapotrzebowanie na wodę organizm wykazuje również podczas upałów i ćwiczeń fizycznych. Naukowcy zgodnie przyznają, że regularne spożywanie odpowiedniej ilości wody wspomaga również procesy myślenia. Dzięki wodzie mózg pracuje szybciej, wydajniej, poprawia się koncentracja oraz pamięć! Czy to wystarczające argumenty, aby zadbać o codzienne dostarczenie wody pracownikom biurowym? Można to zrobić skutecznie dzięki dystrybutorowi wody, co niesie ze sobą również wiele oszczędności!

W przypadku gospodarstwa domowego i oszczędnościach na wodzie dowiadujemy się wielu cennych informacji od autorów bloga „Subiektywnie o finansach” (kliknij aby przeczytać artykuł). Autor tekstu wyliczył, że: „Przy pewnych założeniach, można zaoszczędzić od 200 do nawet 900 zł rocznie w zależności od spożycia wody butelkowanej, dostępnej w baniakach itd.). Obliczenia te zainspirowały nas do stworzenia własnej kalkulacji dla firm i przedsiębiorstw.

Zastanówmy się więc, ile może zaoszczędzić firma zatrudniająca 100 osób. Ze względu na to, że pracodawca ma obowiązek dostarczyć pracownikom wodę, przyjmiemy wartość spożycia uśrednionego pomiędzy minimum 0,5l, a zalecanym spożyciem wody na poziomie 2 l wody na osobę. Przy tym uwzględniamy tylko dni pracujące oraz dni urlopu, kiedy załoga nie korzysta z wody.

Wygląda to następująco:

Oszczędność w biurze na wodzie przy 100 osobach to 25.000 zł netto rocznie!

Jeśli jesteś gotów samodzielnie kupić, zainstalować, wymieniać filtry i serwisować dystrybutor to może być jeszcze taniej. Oferujemy dystrybutory wody dostępne w 3 opcjach:

dystrybutory do domu,

do biura,

dzierżawa dystrybutorów.

Woda z dystrybutora jest zdrowsza i ekologiczna

Obecnie wiele mówi się na temat oszczędzania wody i wszechobecnej suszy. Wielu z nas bierze sobie te rady do serca i zaczyna racjonalniej z niej korzystać. Dotyczy to jednak codziennych czynności, o rezygnowaniu ze spożywania wody nie ma mowy. Ponadto ekolodzy alarmują, że jesteśmy „zalani” plastikiem i to dosłownie. Nie zwracamy już nawet uwagi na to, że jest wszędzie. Uważamy, że dbamy o siebie i o nasze rodziny, a niestety plastik traktujemy jak coś zupełnie normalnego. Jest go wokół nas tak dużo, iż wydaje się być niezastąpiony i jest stosowany niemal wszędzie i do wszystkiego. Plastik stał się niemal naszym opakowaniem, a my tkwimy w nim, szkodząc naturalnemu środowisku, nam samym oraz przyszłym pokoleniom.

W tym momencie warto zadać sobie pytanie „czy możemy to zmienić”? Oczywiście tak! A od czego możemy zacząć? Od zrezygnowania z picia wody w jednorazowych plastikowych butelkach. Odpowiedzią jest picie wody z dystrybutora. To czysta, przefiltrowana mechanicznie i schłodzona, a nawet gazowana woda, która jest dostępna w wielu miejscach pracy i instytucjach. Widok dystrybutora staje się coraz powszechniejszy.

Z roku na rok, stajemy się coraz bardziej świadomi niebezpieczeństw, jakie niesie za sobą używanie plastikowych butelek. Niestety, producenci też to wiedzą i stosują różne tricki, aby uśpić naszą czujność. Coraz częściej na plastikowych butelkach możemy przeczytać, że są wolne od BPA – Bisfenolu A. BPA jest składnikiem substancji chemicznej zaburzającej gospodarkę hormonalną człowieka. Musimy wiedzieć, że nawet jeśli butelka plastikowa jest wolna od BPA, to jego zamienniki mogą być dla organizmu jeszcze bardziej szkodliwe.

Nagrzana plastikowa butelka uwalnia cały szereg substancji chemicznych, które spożyjemy wraz z wodą.

Spróbuj na początek walki o zdrowie zrezygnować z plastikowych butelek, wykorzystując butelki szklane lub podłączony do sieci wodociągowej dystrybutor wody POU, który nie wytwarza toksycznych substancji.

Analogicznie do wyliczeń oszczędności na wodzie, można oszacować, ile plastiku nie wygeneruje biuro w którym pracuje 100 osób, jeśli przestaną one korzystać z plastikowych butelek w miejscu pracy:

23 tysiące butelek plastikowych 1,5l, 1725 butelek 20l, nawet przy założeniu że są one 20 krotnego użytku, jest to prawie 100 dużych plastikowych butli rocznie.

Aby chronić swoje zdrowie i środowisko wystarczy zainstalować dystrybutor wody, wymieniać filtry* raz na 6- 12 miesięcy, a dystrybutor posłuży nam na lata. Ta inwestycja nie tylko się opłaci, ale również zaowocuje zadowoleniem i lepszą kondycją pracowników.

*Filtry to również odpad, jednak w większości jest to węgiel aktywny, ponadto jest tego odpadu kilkanaście do kilkadziesiąt razy mniej.

zapytanie o dzierżawę ekspresu

Comments

Leave your comment

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień