Ekspresy do kawy marki Saeco - wysoka jakość i niezawodność

In: Kawa w biznesie On:

Ekspres do kawy Saeco - jaki wybrać? 

Wielu z nas nie wyobraża sobie dnia bez kawy. Ludzie aktywni zawodowo, którzy większą część dnia spędzają poza domem, wypijają ją w pracy, kupują na stacji benzynowej, czy też w kawiarni. Ekspres do kawy z zastosowaniem półkomercyjnym lub komercyjnym to solidne i intuicyjne w obsłudze urządzenie o wysokiej dziennej wydajności. Właścicieli zajazdów, hoteli, restauracji, kawiarni oraz szefowie firm różnej wielkości stają przed zadaniem wyboru odpowiedniego ekspresu, który będzie serwował pyszną kawę, a do tego działał intuicyjnie i bezawaryjnie. Ekspresy Saeco, jak opisuje je producent: „wydobywają to, co w kawie najlepsze”, dlatego warto wybrać model z oferty tej znanej na całym świecie marki.

Ekspres do małego i średniego biura – Saeco Aulika Evo Focus i Saeco Aulika Focus

Jedną z najważniejszych kwestii przy wyborze biurowego ekspresu jest przybliżone, dzienne zapotrzebowanie na liczbę kaw. Modele Aulika Evo Focus i Aulika Focus osiągają wydajność na poziomie 30 kaw dziennie i 1500 kaw miesięcznie, dlatego sprawdzą się w małych i średnich przedsiębiorstwach. Oba modele umożliwiają programowanie mocy kawy w zakresie od 6 do 10 gram na porcję. Kolejnymi atutami tych urządzeń jest możliwość przygotowywania dwóch napojów jednocześnie, a także regulowana wysokość wylewki kawy, co pozwala na stosowanie zarówno filiżanek, jak i szklanek. Ekspres do małego biura powinien mieć pojemniki na kawę, wody i fusy w optymalnych pojemnościach, by ich opróżnianie i napełnianie odbywało się nie za często, ale i nie za rzadko. Ekspres do biura Aulika Focus posiada 2,2-litrowy zbiornik na wodę, 350-gramowy pojemnik na ziarna oraz zbiornik na fusy mieszący około 18 porcji zmielonych kawowych krążków. Ten ostatni parametr jest zgodny z modelem Aulika Evo Focus, który posiada nieco większe pozostałe zbiorniki: 2,5-litrowy na wodę oraz 500-gramowy na kawę. Prezentowane modele wyposażono w praktyczną funkcję One Touch Cappucino, która umożliwia przygotowanie kaw mlecznych za dotknięciem jednego przycisku. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić czas i sprawia, że każdy, nawet osoba nieobeznana w nowoczesnych technologiach, poradzi sobie ze zrobieniem kawy. 

O stopniu zmielenia ziaren kawy decyduje rodzaj zastosowanego młynka. Ekspres Saeco Aulika Evo Focus posiada młynek ze stalowymi, stożkowymi ostrzami, który pozwala na regulację stopnia zmielenia na 7 poziomach. Urządzenie Aulika Focus posiada ceramiczny młynek i 8 możliwych ustawień. Dzięki regulacji mielenia można uzyskać drobno zmielone ziarna do przygotowania intensywnego espresso lub wybrać grubsze mielenie do zaparzenia kawy o delikatniejszym smaku. Ekspres do średniego biura, jako, że korzystać będzie z niego szerokie grono osób, powinien być jak najbardziej prosty w obsłudze. Aulika Focus i Aulika EVO Focus wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom, oferując maksymalnie przyjazny dla użytkownika interfejs. Cyfrowe, graficzne wyświetlacze umożliwiają szybki wybór i przygotowanie kawy, a jasne komunikaty nie pozostawiają wątpliwości czy należy dosypać ziaren, dolać wody, czy też przeprowadzić proces odkamieniania.

Kawa na masową skalę – ekspresy Aulika Top z opcją powiększenia zbiornika na fusy

Saeco Aulika Evo Top to urządzenie, które sprawdzi się w dużych firmach, a także hotelach oraz lokalach gastronomicznych, co czym świadczy możliwość przygotowywania do 80 kaw dziennie. Urządzenie posiada 4-litrowy zbiornik na wodę, kilogramowy pojemnik na ziarna oraz zbiornik na około 40 porcji fusów. Ekspres pozwala na przygotowanie 2 napojów jednocześnie oraz posiada wspomnianą wcześniej, niezwykle wygodną funkcję One Touch Cappucino. Ekspresy Saeco serii Aulika Top oraz Aulika Focus wyposażone są w moduł Pinless Wonder Cappuccinatore, dzięki któremu cappuccino oraz napoje kawowe na bazie mleka przygotowywane są w perfekcyjny i za każdym razem identyczny sposób. Rozwiązanie Pinless Wonder opracowane w laboratoriach firmy Philips gwarantuje idealną jakość, pełnię smaku, odpowiednią temperaturę i konsystencję napojów opartych na świeżo spienionym mleku. Moduł Pinless Wonder pozwala także na dłuższe odstępy między wymaganymi procesami czyszczenia podstawek typu cappucinatore. Ekspres Aulika Evo Top posiada zamykany na klucz zbiornik na kawę, co podnosi jego funkcjonalność jeśli chodzi o użytkowanie w lokalach gastronomicznych, czy małych stacjach benzynowych. Dotykowy wyświetlacz będzie prosty w obsłudze dla gości i klientów w każdym wieku. Specjały, jakie oferuje model Aulika Evo Top to caffe latte, cappuccino, espresso, kawa czarna, latte macchiato, ristretto, podwójne ristretto, mleczna pianka i gorąca woda. Ekspresy do kawy Aulika wersji Top posiadają możliwość podłączenia do bieżącej wody, co eliminuje konieczność częstego napełniania zbiornika wodą.

Kolejnym kandydatem na ekspres do dużego biura jest model Aulika Evo Top Ri o dziennej wydajności do 90 kaw. Urządzenie pozwala na korzystanie z standardowego zbiornika na wodę o pojemności 4 litrów lub podłączenie do sieci wodociągowej. Ekspres posiada funkcję One-Touch, moduł Pinless Wonder Cappuccinatore oraz ceramiczny młynek charakteryzujący się cichą pracą. Czas przygotowywania wybranej kawy jest niezwykle krótki, a czytelny wyświetlacz zapewnia łatwość użytkowania przez osoby trzecie. Oprogramowanie ekspresu umożliwia szybkie i dowolne parametryzowanie urządzenia. Elementy wymagające regularnego czyszczenia i konserwacji są łatwo dostępne, co ułatwia dbanie o stan techniczny ekspresu. Pojemność zbiornika na fusy w tym modelu wynosi około 40 porcji, co wymusza konieczność opróżnienia go dopiero po kilkudziesięciu przygotowanych kawach. Ekspres, podobnie jak wcześniejsze modele marki Saeco, jest w stanie przygotować 2 kawy jednocześnie oraz pozwala na indywidualny dobór mocy kawy, przez co doceni go szersze grono użytkowników o różnych upodobaniach.

100 kaw dziennie, czyli ekspresy Saeco do zadań specjalnych

Idealny ekspres do korporacji – tym mianem określić można model Saeco Idea Restyle Cappucino wymagający bezpośredniego podłączenia do sieci wodociągowej. Urządzenie dedykowane jest do przygotowywania powyżej 90 kaw dziennie, a jego wydajność miesięczna wynosi do 6000 kaw. Ekspres ten sprawdzi się w dużych korporacjach oraz w lokalach gastronomicznych o dużym ruchu. Idea Restyle posiada możliwość zablokowania opcji zmiany ustawień przez właściciela, co zapobiega jego niepowołanym zastosowaniom i ewentualnym stratom. Dwanaście napojów kawowych do wyboru sprawia, że każdy pracownik, gość i klient będzie ukontentowany. Model oferuje możliwość podgrzewania filiżanek oraz spienianie mleka na 5 sposobów. Idea Restyle posiada znaną już z poprzednich modeli funkcję One Touch. Moduł Cappucinatore perfekcyjnie spieni mleko w wybrany przez użytkownika sposób oraz automatycznie wyczyści się po każdym użyciu. Wyświetlacz LCD z panelem dotykowym zapewni łatwość obsługi urządzenia w punktach samoobsługowych. Obudowa tego modelu wykonana została z tworzywa sztucznego odpornego na wysokie temperatury oraz na uszkodzenia mechaniczne, co zapewnia nienaganny, elegancki wygląd ekspresu mimo intensywnego użytkowania. Zbiornik na ziarna w tym modelu ma pojemność aż 2,1kg, a pojemnik na fusy mieści do 100 porcji, co znacząco zmniejszy częstotliwość dosypywania kawy i wyrzucania fusów. Zwiększone pojemności pojemników oraz woda bezpośrednio z sieci to bardzo korzystne rozwiązania w przypadku wysokiej eksploatacji urządzenia. 

Automat do kawy Saeco Phedra Evo Cappucino to ostatnia już propozycja ekspresu na stację benzynową, restauracji, kawiarni lub dużego biura. Ekspres wymaga podłączenia do sieci wodociągowej, co przy tak dużej dziennej wydajności jest standardem. Zbiornik na kawę o pojemności 1,3kg oraz pojemnik na 60 porcji fusów ograniczają liczbę czynności konserwacyjnych i uzupełniających. Pinless Wonder Cappuccinatore to wbudowany moduł zapewniający idealne spienione mleko. Mechanizm samooczyszczania zapewnia najwyższą jakość smaku i aromatu każdego kawowego specjału. Ekspres Phedra Evo Cappucino oferuje możliwość używania świeżego mleka, a także przygotowywania kawy i czekolady z produktu instant, na które przewidziano osobne pojemniki. Przejrzysty interfejs sprawia, że obsługa ekspresu jest czystą przyjemnością. Graficzne zobrazowanie dostępnych w menu napojów sprawia, że sam wybór kawy jest czynnością, która dodaje endorfin. Wyrafinowany design jest miły dla oka, a zastosowane materiały najwyższej trwałości sprawiają, że ekspres będzie prezentował się jak nowy przez lata. 

Profesjonalne ekspresy do kawy Saeco – podsumowanie

W powyższym zestawieniu aż 4 na 6 modeli ekspresów marki Saeco pochodziło z serii Aulika. Linia produktów Aulika zaspokaja potrzeby wymagających użytkowników w zakresie bogatego menu, łatwości użytkowania, konserwacji, a także redukcji kosztów użytkowania. Urządzenia serii Aulika dedykowane są głównie do sektora B2B. Innowacyjne rozwiązania dystrybucji napojów na bazie świeżego mleka i pojemne zbiorniki zamknięte w nowoczesnej i kompaktowej obudowie sprawiają, że ekspresy Saeco Aulika doskonale sprawdzają się w miejscach dużego zapotrzebowania na serwowane przez nie napoje. Ekspresy Aulika posiadają certyfikat 60335-2-75 gwarantujący możliwość ich użytkowania jako urządzeń do zastosowań profesjonalnych. Posiadają klasę efektywności energetycznej A oraz są całkowicie zgodne z dyrektywami FEA (the Swiss Sectorial Association for Power Appliances).

Ekspresy Saeco Idea Restyle Cappucino oraz Phedra Evo Cappucino sprawdzą się jako urządzenia samoobsługowe ze względu na pojemne zbiorniki, konieczność podłączenia do sieci wodociągowej oraz dużą dzienną wydajność. 

Ponad 30-letnia, pełna innowacji działalność firmy Saeco sprawia, że żaden z oferowanych ekspresów nie zawodzi pod względem designu, funkcjonalności i jakości przygotowywanych napojów. Końcowy, indywidualny wybór modelu powinien zależeć od docelowego przeznaczenia ekspresu, dziennego limitu kaw oraz uwarunkowań technicznych (jak np. czy jest możliwe podłączenie do sieci wodociągowej). Dokonaj wyboru, a ekspres do kawy Saeco zrobi resztę. 

Comments

Leave your comment

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień