Jaki ekspres wybrać do małego biura?

Jaki ekspres wybrać do małego biura?

O tym, jak ważna jest aromatyczna i dobrze zaparzona kawa w biurze wie zarówno pracodawca, jak i pracownicy. Gorący i pełen pobudzającej kofeiny napój zapewnia energię do pracy na cały dzień oraz czyni miejsce pracy bardziej przyjaznym. Wybór ekspresu ciśnieniowego do biura nie jest kwestią łatwą i zależy od wielu czynników, takich jak: orientacyjna wydajność dzienna urządzenia, rodzaje przygotowywanych kaw, możliwość indywidualnych ustawień, łatwość obsługi czy kwestie konserwacji. Aby użytkowanie ekspresu było bezproblemowe i satysfakcjonujące trzeba dokonać odpowiedniego wyboru zależnego od potrzeb potencjalnych użytkowników.

Ekspres do biura marki Jura – szwajcarska jakość

Planując zakup ekspresu do małego, zatrudniającego kilka, kilkanaście osób biura, należy zaznajomić się z ofertą szwajcarskiej marki Jura, której urządzenia reprezentują najwyższą jakość wykonania, elegancki design oraz są intuicyjne w obsłudze.

Na potrzeby niewielkiego biura marka Jura oferuje m.in. ekspres E6E8 i ENA8. Wszystkie modele wyposażone zostały z młynek Aroma G3, który zapewnia idealny proces mielenia ziaren i cechuje się niezmiennie wysoką jakością mielenia przez cały okres eksploatacji. Kolejnym elementem wspólnym dla ekspresów Jura jest opatentowany przez markę proces zaparzania P.E.P. (Proces Ekstrakcji Pulsacyjnej), który to optymalizuje proces ekstrakcji kawy zapewniając jej pełnię smaku i niesamowity, działający na zmysły aromat. Podstawą smacznej i pozbawionej obcych posmaków kawy jest dobrze przefiltrowana woda. Ekspresy Jura wykorzystują technologię filtracji wody I.W.S z czujnikiem filtra CLARIS działającym w technologii RFID, co w praktyce oznacza, że ekspres automatycznie rozpoznaje zainstalowany filtr. Nie musisz więc przebrnąć przez skomplikowane menu, jak w przypadku konkurencyjnych ekspresów, by aktywować filtr. Inteligentny System Wody ma za zadanie informować także o konieczności wymiary filtra. Jednym z sekretów optymalnego smaku i aromatu przygotowywanej kawy jest dodanie odpowiedniej ilości gorącej wody w stosunku do ilości zmielonych ziaren. Inteligentny System Wstępnego Zaparzania (I.P.B.A.S.) podgrzewa niewielką ilość wody, by następnie zwilżyć nią kawę, co powoduje wydobycie głębi smaku i aromatu z świeżo zmielonych ziaren.

Ekspresy marki Jura spełnią wszystkie wymagania nie tylko miłośników mocnej, czarnej kawy, ale i pasjonatów napojów kawowych z mlekiem pod różną postacią. Ekspresy E6, E8 i ENA 8 posiadają technologię Fine Foam, dzięki której kawy mleczne jak np. latte macchiato rozpieszcza podniebienie niezwykle delikatną pianką.

Towarzyszące nam na co dzień smartfony pozwalają na przelewanie pieniędzy, załatwianie spraw urzędowych, robienie zakupów, więc dlaczego nie miałyby móc obsługiwać ekspresu do kawy? Otóż mogą! Aplikacja JURA Operating Experience umożliwia łatwe sterowanie urządzeniem. Aplikacja zapewnia dostęp do informacji o stanie technicznym ekspresu i powiadamia o konieczności dolania wody, dosypania ziaren kawy czy opróżnienia zbiornika na fusy.

Obsługiwać ekspres łatwo i wygodnie można także oczywiście przez jego interfejs. Urządzenia marki Jura posiadają kolorowy i czytelny wyświetlacz TFT zapewniający intuicyjną obsługę i zmianę ustawień ekspresu bez korzystania z instrukcji. Opisywane modele ekspresów posiadają tryb oszczędzania energii, w efekcie czego zmniejszony jest pobór prądu bez uszczerbku na funkcjonalności i płynności działania. Urządzenia łączy także elegancka stylistyka charakterystyczna dla produktów marki Jura, która wpasuje się w wnętrze każdego nowoczesnego biura.

Wiele cech wspólnych sprawia, że ciężko wybrać konkretny model ekspresu marki Jura. Co więc je różni?

Podstawową różnicą jest wielkość ekspresu oraz pojemność poszczególnych zbiorników. Ekspresy E6 i E8 posiadają 280-gramowy pojemnik na ziarna, 1,9-litrowy zbiornik na wodę oraz pojemnik na fusy, który należy opróżnić po zrobieniu około 16 kaw. Model ENA8 jest mniejszy, a przez to bardziej filigranowy i odpowiedni dla mniejszych kuchni/pomieszczeń socjalnych. ENA8 posiada pojemnik na ziarna o pojemności 125g, 1,1-litrowy zbiornik na wodę oraz pojemnik na fusy, którego opróżnienie jest konieczne po zrobieniu 10 kaw.

Ekspresy marki Jura posiadają także możliwość programowania mocy kawy, E6 i E8 na 8 poziomach, a ENA8 aż na 10 poziomach.

Najwięcej rodzajów napojów jest w stanie przygotować ekspres E8, bo aż 12: ristretto, espresso, espresso macchiato, kawa, espresso doppio, kawa biała, cappuccino, kawa specjalna, latte macchiato, pianka mleczna, gorąca woda oraz woda na zieloną herbatę. Co więcej, ekspres E8 może przygotować także podwójne ristretto, espresso i kawę czarną. Bardzo podobne możliwości ma ekspres E6, który nie jest w stanie jedynie przygotować wody do zielonej herbaty. Z kolei model ENA8 serwuje 10 rodzajów napojów i nie ma możliwości przygotowywania napojów podwójnych, co ze względu na jego najmniejsze wymiary wydaje się zrozumiałe.

Ekspres E6 posiada dołączony pojemnik do czyszczenia systemu mlecznego, natomiast modele E8 i ENA8 wyposażone zostały w funkcję One-Touch, która umożliwia przygotowanie każdego napoju znajdującego się w menu urządzenia za pomocą jednego tylko przycisku.

Jura E6 zapewnia aktywny monitoring napełnienia tacki ociekowej oraz posiada zintegrowane programy płukania, czyszczenia i odkamieniania, dzięki którym zachowane zostają najwyższe standardy higieny.

Model E8 oferuje możliwość bezpośredniego połączenia z chłodziarką oraz jest niezwykle estetycznym urządzeniem, na co składają się podwójnie lakierowane wykończenia, szklana tacka na filiżanki oraz niebieskie podświetlenie Rotary Switch Blue Cristal.

Ekspres ENA 8 pozwala na stosowanie kawy mielonej oraz umożliwia kompleksową bezprzewodową komunikację dla maksymalnej wygody użytkowania.

Proces parzenia kawy doprowadzony do perfekcji, czyli ekspres Saeco Aulika EVO Focus

Saeco to włoska firma powstała w 1981 roku. Na potrzeby małego biura marka proponuje model Aulika EVO Focus o nowoczesnym designie i wydajności dziennej na poziomie 30 kaw. Urządzenie marki Saeco ma większy zbiornik na wodę, fusy i kawę niż ekspresy marki Jura, co sprawia, że czynności porządkowe w przypadku tego modelu są rzadsze. Aulika EVO Focus oferuje możliwość programowania mocy kawy oraz jest w stanie przygotować 2 napoje jednocześnie, co jest zbawienne, gdy za minutę rozpoczyna się ważne spotkanie, a pracownicy potrzebują zastrzyku kofeiny. Cyfrowy wyświetlacz, w który został wyposażony model zapewnia łatwą obsługę oraz możliwość przygotowania wybranego napoju kawowego za pomocą funkcji One Touch, podobnie jak w przypadku ekspresów E8 i ENA 8 marki Jura.

Model Aulika EVO Focus posiada młynek ze stalowymi, stożkowymi ostrzami, który można manualnie ustawiać aż na 7 poziomach. Ekspres marki Saeco umożliwia regulację mocy kawy w zakresie od 6g do 10g w 6 stopniach. Dozownik kawy jest regulowany, co pozwala na korzystanie z wysokich szklanek do latte macchiato. Prezentowane urządzenie posiada wbudowany program do odkamieniania, dzięki któremu ten proces konserwacyjny przebiega szybko i sprawnie.

Z miłości do kawy – ekspresy Nivona serii 7

Parzenie kawy jest czymś z przeszłości – teraz mamy Nivonę” – tak głosi hasło reklamowe marki, którą tworzy doświadczony zespół twórczych umysłów, inżynierów i miłośników kawy. Łączy ich jeden cel: stworzenie najlepszej jakości ekspresów do kawy, które potrafią zaparzyć pyszne, aromatyczne napoje kawowe smakujące prawie tak samo jakby przygotowywał je barista.

Ekspresy z serii 7 (CafeRomatica 759, 769, 779, 789) doskonale sprawdzą się w małych biurach. Modele są wyposażone w cichy młynek, który nie zakłóca pracy innych podczas robienia kawy. Tryb ECO zapewnia minimalny pobór energii elektrycznej gdy ekspres nie jest używany. W ekspresach marki Nivona wykorzystuje się Aroma Balance System, który uwalnia z ziaren kawy różne smaki, intensywny aromat i jakość kawy niczym z ekspresu kolbowego. Łatwość obsługi to kolejny atut ekspresów marki Nivona, a zapewniają ją kolorowe wyświetlacze TFT z panelem dotykowym. Zintegrowany interfejs Bluetooth pozwala na obsługę urządzenia za pomocą dedykowanej aplikacji Nivona-App na smartfony. Poszczególne modele wyposażone zostały w tylne rolki pozwalające na łatwe przesunięcie ekspresu w celu posprzątania. Funkcja One Touch wspomniana już wcześniej przy ekspresach Jura i Saeco zastosowana została również w urządzeniach Nivona, co podnosi intuicyjność ich obsługi.

Ekspres do małego biura – podsumowanie

Zapewnienie pracownikom dostępu do ekspresu do kawy przekłada się na ich większą efektywność każdego dnia oraz pozytywnie rzutuje na zewnętrzny obraz firmy. Właściwy wybór urządzenia zapewni długie i bezproblemowe użytkowanie ekspresu przez wiele lat. Zaprezentowane wyżej modele ekspresów łączy nowoczesny design, najwyższa jakość wykonania oraz wysoka funkcjonalność. Wybór konkretnego modelu zależy od indywidualnych potrzeb firmy. Ciekawą opcją jest także wynajem ekspresu do kawy dla firm, w przypadku którego istnieje możliwość zapoznania się z urządzeniem przed jego zakupem. Możliwy jest także najem długoterminowy, rozwiązanie to ma taki plus, że wszelkie kwestie konserwacyjne i potrzeby ewentualnych napraw leżą w gestii usługodawcy.

Jedno jest pewne, marki Jura, Nivona i Saeco to niekwestionowani liderzy w produkcji ekspresów, a ich urządzenia zadowolą podniebienie każdego kawosza i to na biurową skalę.

Comments

Leave your comment

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień