Następca Jura A1 - nowy ekspres Jura ENA 4

Nowy model ekspresu dla miłośników kaw czarnych - Jura ENA 4

Ekspresy ciśnieniowe Jura są chętnie wybierane do domów i biur ze względu na swoją niezawodność i niedościgniony smak kawy. Szwajcarski producent nie przestaje udoskonalać oferowanych urządzeń, regularnie prezentując ich ulepszone wersje. Dzieje się tak i teraz - kompaktowy, domowy ekspres Jura A1 zostaje zastąpiony przez model Jura ENA 4, dostępny w dwóch klasycznych wersjach kolorystycznych: Full Nordic White oraz Full Metropolitan Black. Ekspres ENA 4 zachowuje wszystkie najlepsze parametry modelu A1 oraz oferuje dodatkowo wiele innowacyjnych rozwiązań. Nowy ekspres Jura to urządzenie dla użytkowników domowych pragnących delektować się prawdziwie świeżą i aromatyczną kawą bez dodatków. Ekspres do kawy Jura ENA 4 White umożliwia bowiem szybkie i łatwe przyrządzenie jednego z następujących specjałów: espresso pojedyncze lub podwójne oraz kawa czarna pojedyncza lub podwójna. Nowy ekspres ENA 4 Black pozwala także na stosowanie kawy mielonej.

Ekspres Jura ENA 4 wierny mottu Jura: "Świeżo zmielona, nie z kapsułki" ☕️

Ekspres ENA 4 to inteligentny produkt najnowszej generacji, co potwierdza niezwykła łatwość obsługi. Od delektowania się idealnie zaparzoną kawą dzieli Użytkownika tylko naciśnięcie jednego przycisku. Obsługa ekspresu nigdy nie była tak prosta! Wysokiej rozdzielczości, graficzny wyświetlacz z przyciskami umożliwia błyskawiczną i bezproblemową obsługę urządzenia.

Po wyborze specjału ekspres rozpoczyna dokładne mielenie ziaren, w efekcie którego wydobyta zostanie z nich pełnia aromatu. Ekspres do kawy Jura ENA 4 White wyposażono w 2-krotnie szybszy młynek Aroma G3, który skraca czas oczekiwania na gotową kawę, jednocześnie zachowując wyjątkowy aromat i smak ziaren. Na szybkość pracy ekspresu ma także wpływ inteligentne wstępne nagrzewanie.

Za najwyższą jakość kawy przyrządzaną przez Jura ENA 4 odpowiada m.in. Proces Ekstrakcji Pulsacyjnej, w skrócie P.E.P.®. Technologia ta opatentowana przez markę Jura jest powszechnie stosowana w ekspresach szwajcarskiego producenta. P.E.P.® optymalizuje czas ekstrakcji dla krótkich specjałów, takich jak espresso i ristretto. 

Energooszczędność ekspresu Jura ENA 4 

Tryb Oszczędzania Energii zastosowany w ekspresie ENA 4 przekłada się na zerowy pobór energii elektrycznej w trybie standby. Ekspres możesz wyłączyć po przyrządzeniu kawy za pomocą przycisku lub zaprogramować godzinę, o której ekspres wyłączy się sam.

Jura ENA 4 przygotuje czarną kawę zgodną z Twoimi preferencjami ✔️

Ekspres Jura umożliwia programowanie indywidualnej ilości wody oraz wybór mocy kawy na 3 poziomach, w efekcie czego przyrządzona kawa trafi w 100% trafi w Twój gust.

ENA 4 to bezproblemowa obsługa techniczna i czyszczenie 🧽

Wysokie standardy higieny w ekspres Jura ENA 4 zapewnia m.in. Inteligentny System Wody, w skrócie I.W.S.®. Technologia ta chroni ekspres przed kamieniem i zapewnia najwyższą jakość wody, która tworzy kawę w aż 98%. I.W.S.® wykorzystuje filtr CLARIS działający w technologii RFID. Ekspres do kawy Jura ENA 4 White posiada zintegrowane programy płukania i czyszczenia, które rozpuszczają tłuszcz z kawy w 80 stopniach C od jednostki zaparzającej aż po wylewkę. Gwarantuje to nieskazitelną czystość ekspresu.

Ekspres ENA 4 posiada zbiornik na ziarna kawy o pojemności 125 gram z pokrywą Aroma zabezpieczającą ich aromat. Łatwy dostęp do zbiornika na wodę i fusy oraz tacki ociekowej maksymalnie usprawnia czynności napełniające i opróżniające.

Ekspres Jura ENA 4 łatwo obsłużysz za pomocą smartfona 📱

Komunikacja za pomocą WiFi i kompatybilność z aplikacją J.O.E.® to kolejne atuty ekspresu ENA 4 świadczące o jego nowoczesności. Możesz przyrządzać ulubione specjały za pośrednictwem telefonu i dedykowanej aplikacji. Bezdotykowa obsługa to wygoda, ale i bezpieczeństwo biorąc pod uwagę obecne czasy.

Jura ENA 4 vs. Jura A1 - co zostało ulepszone w nowym ekspresie?

- Ekspres ENA 4 umożliwia przyrządzenie podwójnego espresso lub podwójnej kawy, czego nie było w Jura A1,

- Jura A1 nie oferował komunikacji WiFi ani kompatybilności z aplikacją J.O.E.®, w przeciwieństwie do nowego modelu Jura ENA 4,

- ENA 4 posiada inteligentne wstępne nagrzewanie, co skraca czas oczekiwania na gotowy specjał,

- Jura ENA 4 jest o 3,2 cm węższy od już i tak kompaktowego modelu A1,

- Ekspres ENA 4 oferuje możliwość regulacji wylewki w zakresie od 75-105 mm, a przypadku A1 było to 58-141 mm.

Comments

Leave your comment

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień