Saeco Lirika Plus vs Saeco Aulika Focus – najlepszy domowy ekspres do kawy na każdą kieszeń ?

On:

Prezentacja dwóch wydajnych i nowoczesnych ekspresów ciśnieniowych marki Saeco - model Aulika Focus oraz Lirika Plus, które przede wszystkim wyróżnia cena. Dwa sprzęty na każdą kieszeń.

Budzisz się rano, promienie słońca próbują delikatnie przedrzeć się przez okno, a w powietrzu unosi się zapach aromatycznej kawy… Wychodzisz z łóżka, idziesz do kuchni, a tam cichutko buczy Twój poranny przyjaciel – ekspres do kawy, który tworzy dla Ciebie energetyczną esencję pozwalającą z uśmiechem na twarzy przetrwać cały dzień.

Wyobrażasz sobie ten widok? Jeżeli tak, to czy masz przed oczami ten sprzęt, bez którego nie potrafisz żyć? Każdy z nas ma swoje preferencje, każdy oczekuje czegoś innego, ale jedno jest pewne – każdy, kto kocha kawę tak jak my, doskonale zna markę Saeco, światowego giganta w produkcji najwyższej jakości ekspresów do kawy.

 

Saeco, czyli parę słów o perfekcji w produkcji ekspresów do kawy

Zagłębiając się w historię marki Saeco dochodzimy do samego początku, czyli roku 1981, kiedy to w miejscowości Gaggio Montano, we Włoszech, założona została marka Saeco. Wystarczyły zaledwie cztery lata, by firma ta stała się pierwszym na świecie producentem urządzeń, które są w stanie przyrządzić espresso bezpośrednio z ziaren kawy. Od tej pory Saeco specjalizuje się w tworzeniu urządzeń dla wszystkich grup odbiorców – wybierających je do użytku domowego, jak również do dużych biur, korporacji lub przestrzeni z branży HoReCa.

Od 1999 roku Saeco jest właścicielem znanej marki Gaggia, natomiast od 2009 roku producent współpracuje z  firmą Phillips, czego efektem jest stworzenie innowacyjnego „Business Unit Coffe”, co jest kolejnym krokiem do pełnego dopasowania się do wymagań i potrzeb klientów.

Wspomniane „Business Unit Coffe” podzielone jest na trzy departamenty: „Beverage Appliances”, „Espress” oraz „Vending & Professional”. Wszystkie doskonale się uzupełniają, co w połączeniu sprawia, że Saeco uznawane jest za jednego z wiodących liderów w produkcji najwyższej jakości sprzętu do przyrządzania kawy.

 

Ekspres do kawy Saeco – idealny do domu, czy biura?

Profesjonalne ekspresy do kawy marki Saeco wybierane są przede wszystkim do przestrzeni biznesowych – małych biur, dużych korporacji, jak również firm z branży HoReCa (hoteli, restauracji, barów i kawiarni). Ze względu na swą doskonałą funkcjonalność, nowoczesny design i przystępną dla przeciętnego klienta cenę, swoje miejsce znajdą również w zaciszu domowym, z czego skorzystają przede wszystkim osoby preferujące innowacyjne i zaawansowane technologicznie rozwiązania. Kto bowiem zabroni cieszyć nam się nieprawdopodobnymi możliwościami najlepszych ekspresów Saeco we własnym domu? :)

 

Saeco Aulika Focus vs Saeco Lirika Plus

Skoro przedstawiliśmy pokrótce historię marki Saeco, to czas skupić się na tym, co najważniejsze – kolejnej kawowej batalii, w której udział biorą tym razem dwa ekspresy marki Saeco, naszym zdaniem idealne jako wybór do domu lub mieszkania. Sprzęt, który proponujemy to automatyczny ekspres do kawy Saeco Aulika Focus oraz Saeco Lirika Plus.

Saeco Liryka OTC Saeco Aulika Focus

 

Saeco Aulika Focus – klasa, styl i elegancja

W ofercie marki Saeco znajdziemy bogaty asortyment ekspresów do kawy dla niewielkich biur i małej gastronomii, czyli miejsc, w których przygotowuje się dużą ilość kaw. Niemniej jednak te same modele możemy wykorzystać we własnym domu, czego przykładem jest ekspres automatyczny Saeco Aulika Focus, który pozwala na przyrządzenie różnego rodzaju mlecznych napojów po naciśnięciu jednego przycisku.

Saeco Aulika Focus

Saeco Lirika Plus – kompaktowy rozmiar i doskonała wydajność

Ekspres automatyczny Saeco Lirika Plus to również sprzęt wybierany do małych biur, który z powodzeniem sprawdzi się także w naszych domach. Dzięki niewielkim rozmiarom i optymalnej wydajności stanie się sprzymierzeńcem każdego, kto rozpoczyna i kończy dzień na filiżance aromatycznej kawy.

Saeco Liryka OTC 

Rodzaj ekspresu

Prezentowane produkty marki Saeco to świetnie zaprojektowane, ciśnieniowe ekspresy automatyczne, które wyróżnia prostota w codziennej obsłudze. Za naciśnięciem zaledwie jednego przycisku pozwalają na przyrządzenie ulubionego napoju, bez konieczności przesuwania filiżanki.

 

Konstrukcja

Ekspres Saeco Aulika Focus wyposażony został w podwójne obwody hydrauliczne (podwójna pompa i bojler) oraz zbiorniki o powiększonej pojemności: zbiornik na kawę ziarnistą o pojemności 350 g, zbiornik na wodę o pojemności 2,2 l, jak również zbiornik na fusy o pojemności 18 porcji. Zaprojektowano w nim również interfejs zbudowany z 8 przycisków klawiszy wyboru, a także ciekłokrystaliczny wyświetlacz graficzny, który sprzyja intuicyjnej obsłudze. Menu ekspresu oferowane jest w języku polskim.

Nowoczesny ekspres do kawy Saeco Lirika Plus to model oferujący równie ciekawą i funkcjonalną konstrukcję. Zaprojektowano w nim duże zbiorniki: na kawę ziarnistą o pojemności 500 g, na wodę o pojemności 2,5 l, a także na fusy o pojemności 15 porcji. Zastosowana została wylewka gorącej wody i pary, jak również tacka ociekowa o pojemności 0,5 l. Czytelny wyświetlacz umożliwia proste nawigowanie pomiędzy funkcjami ekspresu, natomiast kolorowe ikony staną się cenną wskazówką podczas codziennej jego obsługi.

Design

Zarówno ekspres z kolekcji Aulika, jak również z kolekcji Lirika zachwyca nowoczesnym, bardzo modnym designem. Zastosowano w nich stalowe, bardzo wytrzymałe obudowy, które wyróżnia niesamowita wytrzymałość. Ekspres Saeco Aulika Focus wykończony został w kolorze srebrnym, natomiast ekspres Saeco Lirika Plus to doskonałe połączenie czerni oraz srebra.

 

Funkcjonalność

Jak zostało już wcześniej wspomniane, Saeco dba o to, by jego produkty zachwycały nieprawdopodobną funkcjonalnością i sprzyjały prostej obsłudze każdego dnia. W związku z tym, oba prezentowane przez nas produkty charakteryzuje banalna, niebywale prosta obsługa za sprawą zastosowania najnowszych technologii.

Ekspres do kawy Aulika Focus wyróżnia najnowszy system „Pinless Wonder”, który gwarantuje długotrwałą higienę oraz możliwość stworzenia najwyższej jakości pianki. To unikalne rozwiązanie oferuje idealny smak i jakość kawy, przyrządzonej w odpowiedniej temperaturze i teksturze. Konsystencja napojów oparta jest o świeże, perfekcyjnie spienione mleko. Model ten charakteryzuje również  popularny system One-Touch Cappuccino, umożliwiający przyrządzenie cappuccino za naciśnięciem jednego przycisku. W ekspresie tym przygotujemy jeden z 7 napojów kawowych.

Nowoczesny ekspres do kawy Saeco Lirika Plus również pozwoli nam stworzyć aż 7 różnych kaw, w tym mleczne cappuccino i latte, bądź mocne espresso. Zastosowano w nim zewnętrzny spieniacz „Panarello”, który stworzy idealnie aksamitną piankę do kawy. Dodatkowym atutem jest system Cappuccinatore, który jest świetnym sposobem na przygotowanie nieziemskiego cappuccino. W modelu tym przygotujemy równocześnie dwie filiżanki ulubionej kawy.

 

Wydajność

Ekspresy ciśnieniowe marki Saeco, które pragniemy zaprezentować wybierane są do niewielkich biur, w związku z czym charakteryzuje je świetna wydajność. Pierwszy z produktów, ekspres Saeco Aulika Focus przygotuje koło 50 filiżanek kawy dziennie, natomiast ekspres Saeco Lirika Plus to wydajność dzienna na poziomie 30 kaw dziennie.

 

Cena

Główną różnicą w prezentowanych ekspresach do kawy jest ich cena, co sprawia, że każdy, nawet z mniejszym budżetem jest w stanie sobie na niego pozwolić. Ekspres automatyczny Aulika Focus dostępny jest w naszym sklepie w cenie 3 125 zł, natomiast ekspres Lirika Plus to model kosztujący zaledwie 1 298 zł.

 

Parametry techniczne

 

Saeco Aulika Focus

Saeco Lirika Plus

Wymiary (w x h x d)

334 x 380 x 452 mm

215 x 381 x 430 mm

Waga

15 kg

7 kg

Kolor

Srebrny

Srebrno-czarny

Zasilanie

230 V/50 Hz

230 V/50 Hz

Pobór mocy

1400 W

1850 W

Certyfikat 60335-2-75 (Profesjonalne zastosowanie)

TAK

TAK

 

Analiza porównawcza zakończona, więc czy można zatem wyłonić zwycięzcę tej bitwy? Pewnie Was zaskoczymy, ale niestety nie! Oba ekspresy wyróżnia doskonały design, wyjątkowa funkcjonalność i to, co dla kawosza najważniejsze – możliwość przyrządzenia pysznej, zjawiskowo smakującej kawy. Tym, na co zwracamy Waszą uwagę jest jednak cena – to ona odgrywa zasadniczą rolę w podjęciu decyzji, która należy tylko i wyłącznie do Was. My z całego serca polecamy oba prezentowane modele! Co więcej, zapisując się do naszego newslettera otrzymacie 3% rabat na jeden z dwóch prezentowanych przez nas ekspresów. Serdecznie zapraszamy! :)

 

Pragniemy również nadmienić, iż nasz konkurs Facebook’owy dobiegł końca. Nasi kawomaniacy chyba nie mogli uwierzyć w to, że wyjątkowa kawa ziarnista świeżo palona Caffedelmondo Brasilia jest na wyciągnięcie dłoni – póki co paczuszki czekają cały czas na nowych właścicieli. Mimo wszystko bądźcie czujni, mamy w zanadrzu jeszcze kilka kawowych niespodzianek. Do usłyszenia niebawem!

Comments

Leave your comment

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień