India Monsooned Malabar 1000g

117,96 zł
Brutto

Caffedelmodno India Monsooned Malabar AA, to świeżo wypalana kawa, której ziarna są uprawiane na zachodnim wybrzeżu Indii - Malabar. India Monsooned Malabar AA to kawa monsunowana, dzięki czemu jej smak jest wyjątkowo łagodny. Głównie wyczuwalne nuty smakowe to czekolada, orzechy włoskie oraz śliwka. 

Ilość

Płatność przy odbiorze

Przelew bankowy na podstawie FV

Przelew odroczony dla instytucji budżetowych

Więcej

  • Przesyłka kurierska DPD
  • Odbiór osobisty
  • Instalacja u klienta

Więcej

Kawa CaffeDelMondo India Monsooned Malabar AA

Kawa India Monsooned Malabar AA jest przygotowywana w tradycyjny sposób, za pomocą procesu monsunowania. Głównym regionem uprawy ziarna jest Malabar, mieszczący się na zachodnim wybrzeżu Indii.

Proces monsunowania odbywa się od czerwca do września, kiedy monsun południowo-zachodni jest najbardziej intensywny. W trakcie tego procesu zebrane ziarna zbierają wilgoć oraz zyskując swój niepowtarzalny smak. 

Ziarna kawy są starannie selekcjonowane, o czym świadczy klasyfikacja A lub AA. Cały proces obróbki kawy trwa od 8 do 10 tygodni. 

Profil smakowy CaffeDelMondo India Monsooned Malabar AA:

- śliwka

- orzechy włoskie

- czekolada.

Świeżo palona kawa Single Origin

Kawy Speciality, czyli kawy jednorodne dostępne w naszej ofercie wypalamy w Polsce na sposób średnio ciemny, zwany także Full City, by podkreślić jej unikalny smak i aromat. Kawa wypalana w ten sposób posiada mocne akcenty smakowe czekolady i kakao, pojawiają się także pikantne tony. W trakcie wypalania Full City ziarna kawy osiągają w piecu do 230 stopni Celsjusza i kurczą się nawet do 30% w porównaniu do swojej wielkości przed wypalaniem.

Kawy ziarniste CaffeDelMondo Single i Blend wypalamy na bieżąco zgodnie z zapotrzebowaniem, by do Klienta dotarły one w jak najlepszym stanie do spożycia, co wiąże się z optymalną datą wypalania. Według badań prowadzonych na zlecenie Specialty Coffee Association kawa zachowuje optymalny poziom świeżości przez 4 do 6 tygodni od daty jej wypalenia i zapakowania, jednak nie ma jednoznacznego wyznacznika do kiedy kawa jest świeża. Można przedłużyć świeżość kawy odpowiednio ją przechowując.

Jak przechowywać kawę, by zachować jej świeżość

Kawa ziarnista, tak jak i pozostała żywność, ulega procesowi starzenia się, który jest efektem szeregu zmian chemicznych i fizycznych. Symptomem starzenia się kawy jest pogorszenie się jej jakości oraz wyczuwalna zmiana profilu smakowego. Główne czynniki mające wpływ na starzenie się kawy to temperatura, wilgotność, tlen oraz światło. Optymalne warunki do przechowywania świeżo palone kawy ziarnistej to: chłodne, suche, zacienione miejsce z ograniczonym dostępem do powietrza

Jeśli przed zaparzeniem kawy mielimy ją, nie należy robić tego zbyt wcześnie. Kawa po zmieleniu powinna zostać przyrządzona do 15 minut.

Kilka słów o Arabice

Arabika to kawa o największym światowym spożyciu. Głównymi producentami tego gatunku kawy jest Kolumbia i Brazylia. Krzewy kawy arabica uzyskują wysokość od 2,5 do 4,5 metra. Do uprawy arabika wymaga średniej rocznej temperatury w zakresie od 15 do 24 stopni Celsjusza oraz średnich rocznych opadów na poziomie od 1200 do 2200 mm na metr kwadratowy. Arabika wydaje mniej plonu na hektar w porównaniu z robustą, dlatego koszt jej uprawy jest wyższy. Ze względu na wymogi klimatyczne, najlepsze warunki do uprawy kawy są na obszarze pomiędzy zwrotnikiem raka a koziorożca.

Ziarna arabika są większe niż ziarna robusty, a jej smak opisywany jest jako kwaskowo-owocowy, czasem z kwiatowym akcentem. Arabika zawiera mniej kofeiny niż robusta, jednak zawiera około 60% więcej lipidów i dwa razy więcej cukrów niż jej konkurentka.

Opis

Skład
100% Arabika
Kraj pochodzenia ziarna
India
Kraj palenia
Polska
Stopień palenia
Full City - średnie
Wysokość upraw
1100 – 1200 m.n.p.m.
Flavor (smak)
śliwka, czekolada, orzechy włoskie
Region
Malabar, Mangalore
Obróbka
monsunowana