CaffeDelMondo Single

Kawa Single Origin to inaczej kawa jednorodna, która pochodzi z jednego, konkretnego obszaru. Kawy typu Single charakteryzują się niepowtarzalnym smakiem oraz aromatem, co powiązane jest z warunkami w jakich dojrzewały ziarna. Picie kawy jednorodnej jest niczym podróż w określone miejsce na Ziemi. Kawy ziarniste CaffeDelMondo Single Origin najlepiej pić bez dodatków, by móc poczuć ich oryginalny smak i aromat. Kawy jednorodne wypalane są zwykle w sposób średni - Full City, dla podkreślenia ich wyjątkowych walorów smakowych. Kawy speciality dedykowane są do przyrządzania znakomitej jakości espresso lub innych metod parzenia, jak np. Chemex czy Syphon.

Aktywne filtry

Kilka słów o arabice

W naszej ofercie znajdą Państwo kawy typu Single zawierające 100% ziaren arabiki pochodzące z różnych zakątków świata. Coffea arabica to gatunek kawy, który wymaga średnio-rocznej temperatury na poziomie od 15 do 24 stopni Celsjusza i średnio-rocznych opadów na poziomie 1200-2200mm na metr kwadratowy, dlatego najlepsze warunki do hodowania krzewów arabiki to obszar pomiędzy zwrotnikiem raka a koziorożca. Smak kawy arabika opisywany jest jako kwaskowo-owocowy. Największymi na świecie producentami gatunku kaw Arabica są Brazylia i Kolumbia.

Nasza oferta kaw single origin

W dostępnej na naszej stronie ofercie świeżo palonych kaw ziarnistych dostępne są wyjątkowe gatunki jak np. wywodząca się z Brazylii kawa Peaberry, która stanowi zaledwie 5% zbiorów kawy w tym kraju. Dla fanów nut cytrusowych w kawie polecany gatunek Yirgacheffe Abeda z Etiopii. Dla ciekawy smaku kawy z Sumatry mamy Mandheling cechującą się całą paletą smaków: ziołowymi, czekoladowymi, pikantnymi. Znajdą u nas również Państwo wysokiej jakości kawę SHG z HondurasuSalwadoru Kostaryki.

  Zadzwoń do nas pod numer 790 402 490 z przyjemnością doradzimy w doborze ekspresu i przygotujemy ofertę dzierżawy, leasingu lub sprzedaży.

zapytanie o dzierżawę ekspresu