Peru Negrisa 1000g

110,00 zł
Brutto

Caffedelmondo Peru Negrisa to świeżo palona kawa w stopniu full City, którą cechują wyczuwalne nuty żurawiny, owoców pestkowych, orzechów brazylijskich i gorzkiej czekolady. Kawa jest przyjemnie słodka, mało gorzka i kwaskowata. W opakowaniu znajduje się 1000g produktu. 

Ilość

Płatność przy odbiorze

Przelew bankowy na podstawie FV

Przelew odroczony dla instytucji budżetowych

Więcej

  • Przesyłka kurierska DPD
  • Odbiór osobisty
  • Instalacja u klienta

Więcej

Kawa Caffedelmondo Peru Negrisa

Peru Negrisa to kawa, która pochodzi z Peru. Hodowana w regionie Chanchamayo, Villa Rica, Pichanaki i Satipo na wysokości 1200 m.n.p.m - 1350 m.n.p.m, a następnie ręcznie zbierana. Po zbiorze jest poddawana obróbce washed i sun-dried ( rozkładana i suszona na patio ).  Peru Negrisa jest wypalana w Polsce w stopiniu full City. 

Kawa jest przyjemnie słodka w smaku, mało kwaskowata i goryczkowa. Idealny balans wyczujemy w porcji espresso. 

Wyczuwalne flavours w kawie:

  • gorzka czekolada
  • owoce pestkowe
  • żurawina
  • orzechy brazylijskie

Świeżo palona kawa Single Origin

Kawy Speciality, czyli kawy jednorodne dostępne w naszej ofercie wypalamy w Polsce na sposób średnio ciemny, zwany także Full City, by podkreślić jej unikalny smak i aromat. Kawa wypalana w ten sposób posiada mocne akcenty smakowe czekolady i kakao, pojawiają się także pikantne tony. W trakcie wypalania Full City ziarna kawy osiągają w piecu do 230 stopni Celsjusza i kurczą się nawet do 30% w porównaniu do swojej wielkości przed wypalaniem.

Kawy ziarniste CaffeDelMondo Single i Blend wypalamy na bieżąco zgodnie z zapotrzebowaniem, by do Klienta dotarły one w jak najlepszym stanie do spożycia, co wiąże się z optymalną datą wypalania. Według badań prowadzonych na zlecenie Specialty Coffee Association kawa zachowuje optymalny poziom świeżości przez 4 do 6 tygodni od daty jej wypalenia i zapakowania, jednak nie ma jednoznacznego wyznacznika do kiedy kawa jest świeża. Można przedłużyć świeżość kawy odpowiednio ją przechowując.

Jak przechowywać kawę, by zachować jej świeżość

Kawa ziarnista, tak jak i pozostała żywność, ulega procesowi starzenia się, który jest efektem szeregu zmian chemicznych i fizycznych. Symptomem starzenia się kawy jest pogorszenie się jej jakości oraz wyczuwalna zmiana profilu smakowego. Główne czynniki mające wpływ na starzenie się kawy to temperatura, wilgotność, tlen oraz światło. Optymalne warunki do przechowywania świeżo palone kawy ziarnistej to: chłodne, suche, zacienione miejsce z ograniczonym dostępem do powietrza

Jeśli przed zaparzeniem kawy mielimy ją, nie należy robić tego zbyt wcześnie. Kawa po zmieleniu powinna zostać przyrządzona do 15 minut.

Kilka słów o Arabice

Arabika to kawa o największym światowym spożyciu. Głównymi producentami tego gatunku kawy jest Kolumbia i Brazylia. Krzewy kawy arabica uzyskują wysokość od 2,5 do 4,5 metra. Do uprawy arabika wymaga średniej rocznej temperatury w zakresie od 15 do 24 stopni Celsjusza oraz średnich rocznych opadów na poziomie od 1200 do 2200 mm na metr kwadratowy. Arabika wydaje mniej plonu na hektar w porównaniu z robustą, dlatego koszt jej uprawy jest wyższy. Ze względu na wymogi klimatyczne, najlepsze warunki do uprawy kawy są na obszarze pomiędzy zwrotnikiem raka a koziorożca.

Ziarna arabika są większe niż ziarna robusty, a jej smak opisywany jest jako kwaskowo-owocowy, czasem z kwiatowym akcentem. Arabika zawiera mniej kofeiny niż robusta, jednak zawiera około 60% więcej lipidów i dwa razy więcej cukrów niż jej konkurentka.

Opis

GTIN
100% Arabika
Kraj pochodzenia ziarna
Peru
Kraj palenia
Polska
Stopień palenia
full City
Wysokość upraw
1200 - 1350 m.n.p.m
Flavor (smak)
żurawina, owoce pestkowe, orzechy brazylijskie, gorzka czekolada
Region
Chanchamayo, Villa Rica, Pichanaki, Satipo
Obróbka
washed, sun - dried

Specyficzne kody