Brazil Santos 17/18 ss fc from Guaxupe 1000g


Kategoria: Kawa
110,58 zł
Brutto

Świeżo wypalana kawa Single Origin CaffeDelMondo Brazil Santos, której ziarna zbierane są w regionie Minas Gerais i Guaxupe, na żyznych, brazylijskich plantacjach. Ten gatunek ma przyjemny smak czekolady, orzechów i pomarańczy. 

Ilość
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie Zapytaj o dostępność!

Płatność przy odbiorze

Przelew bankowy na podstawie FV

Przelew odroczony dla instytucji budżetowych

Więcej

  • Przesyłka kurierska DPD
  • Odbiór osobisty
  • Instalacja u klienta

Więcej

Kawa ziarnista CaffeDelMondo Brazil Santos from Guaxupe

Kawa Brazil Santos pochodząca z regionu Minas Gerais i Guaxupe słynie z delikatnego smaku oraz złożonego aromatu. Kawa ta pochodzi z żyznych, brazylijskich terenów. Uprawa odbywa się w sposób naturalny na wysokości 800 - 1100 m.n.p.m. Panujące tam specyficzne warunki klimatyczne, sprawiają, że tamtejsze ziarna zyskują stałą i pewną jakość.

Brazil Santos from Guaxupe charakteryzuje się orzechowym i czekoladowym smakiem z przełamującą się nutą kwasowości  pomarańczy. 

Główne cechy Brazil Santos from Guaxupe:

- pełne body

- niska kwasowość

- smak: czekolada, orzech, pomarańcza

- średnia moc

Świeżo palona kawa Single Origin z Brazylii

Kawy Speciality, czyli kawy jednorodne dostępne w naszej ofercie wypalamy w Polsce na sposób średnio ciemny, zwany także Full City, by podkreślić jej unikalny smak i aromat. Kawa wypalana w ten sposób posiada mocne akcenty smakowe czekolady i kakao, pojawiają się także pikantne tony. W trakcie wypalania Full City ziarna kawy osiągają w piecu do 230 stopni Celsjusza i kurczą się nawet do 30% w porównaniu do swojej wielkości przed wypalaniem.

Kawy ziarniste CaffeDelMondo Single i Blend wypalamy na bieżąco zgodnie z zapotrzebowaniem, by do Klienta dotarły one w jak najlepszym stanie do spożycia, co wiąże się z optymalną datą wypalania. Według badań prowadzonych na zlecenie Specialty Coffee Association kawa zachowuje optymalny poziom świeżości przez 4 do 6 tygodni od daty jej wypalenia i zapakowania, jednak nie ma jednoznacznego wyznacznika do kiedy kawa jest świeża. Można przedłużyć świeżość kawy odpowiednio ją przechowując.

Jak przechowywać kawę, by zachować jej świeżość

Kawa ziarnista, tak jak i pozostała żywność, ulega procesowi starzenia się, który jest efektem szeregu zmian chemicznych i fizycznych. Symptomem starzenia się kawy jest pogorszenie się jej jakości oraz wyczuwalna zmiana profilu smakowego. Główne czynniki mające wpływ na starzenie się kawy to temperatura, wilgotność, tlen oraz światło. Optymalne warunki do przechowywania świeżo palone kawy ziarnistej to: chłodne, suche, zacienione miejsce z ograniczonym dostępem do powietrza

Jeśli przed zaparzeniem kawy mielimy ją, nie należy robić tego zbyt wcześnie. Kawa po zmieleniu powinna zostać przyrządzona do 15 minut.

Kilka słów o Arabice

Arabika to kawa o największym światowym spożyciu. Głównymi producentami tego gatunku kawy jest Kolumbia i Brazylia. Krzewy kawy arabica uzyskują wysokość od 2,5 do 4,5 metra. Do uprawy arabika wymaga średniej rocznej temperatury w zakresie od 15 do 24 stopni Celsjusza oraz średnich rocznych opadów na poziomie od 1200 do 2200 mm na metr kwadratowy. Arabika wydaje mniej plonu na hektar w porównaniu z robustą, dlatego koszt jej uprawy jest wyższy. Ze względu na wymogi klimatyczne, najlepsze warunki do uprawy kawy są na obszarze pomiędzy zwrotnikiem raka a koziorożca.

Ziarna arabika są większe niż ziarna robusty, a jej smak opisywany jest jako kwaskowo-owocowy, czasem z kwiatowym akcentem. Arabika zawiera mniej kofeiny niż robusta, jednak zawiera około 60% więcej lipidów i dwa razy więcej cukrów niż jej konkurentka.

Opis

Skład
100% Arabica
Kraj pochodzenia ziarna
Brazylia
Kraj palenia
Polska
Wysokość upraw
800 - 1100 m.n.p.m