Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 1 499,00 zł - 30 267,00 zł

Kolor

Kolor

Ekspresy do biura

Jaki wybrać ekspres do biura?


Ekspres do biura powinien być przede wszystkim automatyczny, aby kawy mleczne przygotowywane były za dotknięciem jednego przycisku. W pracy czas jest ograniczony, a ilość zadań do wykonania bardzo duża - w tym przypadku należy zadbać, aby proces przygotowywania kaw był jak najkrótszy. Elementy takie jak zbiornik wody, zbiornik na ziarno oraz na fusy powinny być znacznie większe od zwykłego ekspresu domowego. W ekspresach do biura zalecamy zbiorniki na wodę od 2.5 do 5 litrów w zależności od wielkości biura i liczby pracującym tam osób. Wybierając ekspres do biura należy zwrócić szczególną uwagę, aby elementy obudowy i tacy ociekowej były odporne na uszkodzenia mechaniczne i łatwe w czyszczeniu. 

Jak dobrać wielkość ekspresu do biura?

Ekspresy biurowe podzieliliśmy na 3 segmenty mały, średni oraz duży. Mały segment to ekspresy o wydajności do 6 kg kawy, idealne do biura gdzie pracuje do 40 osób. Szczególnie polecane ekspresy do biura w tym segmencie to Jura E8, Saeco Aulik EVO Focus, Nivona seria 7.

Średni segment to ekspresy o przeznaczone do biura, w którym przebywa do 80-90 osób czyli średnie zużycie kawy wynosi około 18 kg kawy miesięcznie. Przy takim zużyciu należy zwrócić uwagę, czy urządzenie może zostać podłączone bezpośrednio do wody - zaoszczędzi to mnóstwo czasu i energii na uzupełnienia zbiornika wody. W tym segmencie możemy polecić: Jura WE8, Jura X10, Saeco Aulika Evo Top. Z możliwością podłączenia do wody warto rozważyć następujące ekspresy: Saeco Aulika Evo Top Ri. 

Segment dużych ekspresów to ekspresy o wydajności powyżej 20kg kawy miesięcznie czyli przeznaczone dla biur o wielkości ponad 90 pracowników. W tym segmencie doskonale sprawdzą się takie ekspresy jak Saeco Idea Restyl, Jura Giga X3c.

Dlaczego w średniej i dużej wielkości biurach ekspres powinien być podłączony bezpośrednio do wody?

Przede wszystkim ze względów ekonomicznych, związanych ze straconym czasem ludzi w Twojej organizacji. Jeśli przemnożysz koszt wynagrodzenia razy ilość czasu, jaka jest konieczna do napełnienia zbiornika na wodę, odkamienianianie ekspresu (1h to czas jednego odkamieniania), czasu koniecznego na odwiezienie ekspresu do serwisu, to uzbiera się naprawdę spora suma. Do tego należy doliczyć większą awaryjność urządzenia, a co za tym idzie dodatkowe koszty naprawy. Nie wspominając o frustracji pracowników biura w związku z tym, że nie mogą się napić kawy. Przy dokładniej kalkulacji prawdopodobnie dojdziesz do wniosku, że jest to spory koszt i podłączenie do wody to bardzo sensowne rozwiązanie. Ekspres podłączony do wody nie za kamienia się, filtr należy wymienić raz na 6 do 12 miesięcy, przy okazji takiej wymiany należy zrobić profilaktyczne odkamienianie. Usługę taką może wykonać nasz serwis ekspresów - wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz.

Jakie ekspresy biurowe posiadamy w ofercie?


W zależności od segmentu i wielkości biura, rekomendujemy odmienne ekspresy. Do małego biura: Jura, Saeco, Nivon. Do średniego biura: Jura, Saeco. Do dużego biura, korporacji: Saeco, Jura, Necta, Franke.

Zadzwoń do nas pod numer 790 402 490 z przyjemnością doradzimy w doborze ekspresu i przygotujemy ofertę dzierżawy, leasingu lub sprzedaży.

zapytanie o dzierżawę ekspresu

Więcej

Jest 50 produktów.

Pokazano 1-12 z 50 pozycji

Aktywne filtry