Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 1 399,00 zł - 10 900,00 zł

Kolor

Kolor

Ekspresy do domu

Ekspres do domu

Ekspres do kawy do domu to coraz częściej wybierany sprzęt AGD. Zaczynamy doceniać smak doskonale sparzonej kawy z ekspresu, który nie może się równać kawami sypanymi z paczki. Dobry ekspres do kawy to gadżet obowiązkowy każdego miłośnika dobrej kawy!

Jaki ekspres do domu wybrać? Kolbowy czy automatyczny?

Ciężko odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie, ponieważ każdy z tych ekspresów ma swoje zalety. Ekspresy kolbowe często wymagają nieco większej wiedzy dotyczącej przygotowania perfekcyjnej kawy. Służą do przygotowania espresso, na bazie którego tworzy się kawy mleczne, jak cappucciono czy latte bądź americano. Kawa z ekspresu kolbowego ma zdecydowanie lepszy smak i wyrazistość.

Ekspresy automatyczne mają niemal takie samo zadanie, aby z espresso stworzyć kolejne napoje kawowe. Zasadnicza różnica polega na tym, że ich działanie jest znacząco zautomatyzowane. Nie wymaga wiedzy i umiejętności, a czas przygotowania kawy jest znacznie szybszy. Ekspresy automatyczne wyposażone są w młynki oraz specjalne systemy dzięki, którym przygotowanie kawy ogranicza się jedynie do wciśnięcia odpowiedniego przycisku.

Na co zwrócić uwagę wybierając ekspres do domu?


Liczba zaprogramowanych przepisów kawowych - zanim zdecydujesz się na zakup ekspresu - sprawdź, czy przygotowuje Twoją ulubioną kawę. Liczby przepisów różnią się od urządzenia, a niektóre ekspresy potrafią przygotować nawet 16 różnych napojów kawowych!

Możliwość regulacji temperatury - temperatura wody to bardzo ważna zmienna podczas parzenia kawy, powinna ona wynosić od 88 do 92°C. Niektórzy producenci ekspresów do kawy zaczęli wprowadzać dod urządzeń regulatory temperatury, dzięki którym będziesz w stanie dobrać odpowiednią temperaturę wody do konkretnego rodzaju kawy. PID, a dokładniej elektroniczny regulator temperatury wody używanej do parzenia kawy pozwala na dobranie odpowiednich parametrów umożliwiających przygotowanie filiżanki idealnej kawy. Tę funkcję znajdziesz w nieco droższych ekspresach do kawy.

Dysza do spieniania mleka - jeśli jesteś fanem czy fanką kaw mlecznych i delikatną pianką, pamiętaj, aby zwrócić uwagę, czy urządzenie, które chcesz kupić zostało wyposażone w dyszę od spieniania mleka.

Jakość tworzywa, z którego wykonano ekspres oraz dbałość o detale - jakość ekspresu znacząco może wpłynąć na wygodę użytkowania oraz smak kawy. Warto wcześniej zwrócić uwagę na tworzywo i jakość wykonania oraz na wygląd - ekspres powinien wpasować się w wystrój Twojej kuchni.

Więcej

Jest 25 produktów.

Pokazano 1-12 z 25 pozycji

Aktywne filtry