Top

Najlepsze Ekspresy do Kawy dla Hoteli w 2024 roku

Najlepsze Ekspresy do Kawy dla Hoteli w 2024 roku

Branża HoReCa (hotele, restauracje, catering) odgrywa kluczową rolę w dostarczaniu niezapomnianych wrażeń swoim klientom. Jednym z najważniejszych elementów tych wrażeń jest kawa. Szczególnie podczas śniadań, kiedy większość osób zaczyna dzień filiżanką aromatycznego napoju. Według najnowszych statystyk, około 86% Polaków pije codziennie kawę. Doskonała kawa może przyciągnąć klientów, zwiększyć ich zadowolenie i lojalność. Dlatego wybór odpowiedniego ekspresu do kawy jest nie tylko kwestią praktyczną, ale i strategiczną. Kluczowe jest, aby ekspres był prosty w obsłudze. To umożliwia sprawną pracę personelu. Ekspres musi mieć odpowiednią wydajność, dostosowaną do liczby gości w hotelu. W 2024 roku oferta ekspresów do kawy dla branży HoReCa jest bogata i różnorodna. W tym artykule przedstawiamy przegląd najlepszych modeli. Wyróżniają się one wydajnością, jakością, wszechstronnością i automatyzacją.

Aroca F30 - Ekspres do branży HoReCa

Aroca F30 to rewolucyjny ekspres do kawy, idealny dla intensywnie użytkowanych miejsc w branży HoReCa, takich jak hotele i restauracje, zdolny obsłużyć do 300 kaw dziennie. Wyposażony w dwa pojemniki na kawę (po 1200 g każdy) oraz dwa młynki, umożliwia serwowanie dwóch różnych mieszanek ziaren, co pozwala klientom na wybór zgodnie z preferencjami. Dodatkowo, dwa zbiorniki na produkty instant (2 * 2,3 l) poszerzają menu o dodatkowe napoje. Duży, 10,1-calowy dotykowy wyświetlacz zapewnia intuicyjną obsługę i łatwe czyszczenie, dzięki funkcji blokady ekranu. Ekspres oferuje 30 przepisów kawowych oraz rotacyjną pompę mleka, która umożliwia spienienie mleka na ciepło jak i na zimno. Dysza do gorącej wody umożliwia przygotowanie herbaty i innych napojów, dodając uniwersalności do funkcji ekspresu. 

Aroca F30 wyposażony jest także w automatyczny system czyszczenia oraz możliwość podłączenia do źródła wody, co eliminuje konieczność ręcznego uzupełniania zbiornika. Zaawansowany system kalibracji kawy pozwala dostosować parametry parzenia do preferencji użytkownika, zapewniając idealny smak każdej filiżanki

Łatwość w obsłudze i wydajność - Aroca Coffee Zone

Aroca Coffee Zone to ekspres do kawy zaprojektowany z myślą o najbardziej wymagających lokalach w branży HoReCa, zdolny do przygotowania aż 200 kaw dziennie. Wyposażony w 10-calowy ekran dotykowy, umożliwia łatwą obsługę i personalizację napojów według preferencji klientów.

Jedną z kluczowych funkcji tego modelu jest telemetria, która pozwala na zdalne monitorowanie pracy ekspresu. Dzięki temu można kontrolować liczbę przygotowanych kaw, przeprowadzonych czyszczeń oraz szybko reagować w przypadku ewentualnych awarii. Takie rozwiązanie gwarantuje nieprzerwaną pracę urządzenia. Ekspres w standardzie posiada także automatyczny system czyszczenia oraz podłączenie do źródła wody, co znacznie ułatwia jego obsługę.

Dodatkowo, system automatycznie wyłącza opcję przygotowywania napojów mlecznych, gdy zabraknie mleka, eliminując ryzyko podania niekompletnego napoju. Precyzyjna kalibracja kawy zapewnia najwyższą jakość każdej filiżanki kawy. Polecany jest również z dedykowaną chłodziarką na dwa rodzaje mleka, Aroca SC12, co czyni Aroca Coffee Zone nieocenionym wyborem dla hoteli, restauracji i firm cateringowych.

Franke A600 FM - Nowoczesny Ekspres do Kawy dla Profesjonalnych Obiektów HoReCa

Franke A600 FM to nowoczesny ekspres do kawy idealny dla profesjonalnych obiektów HoReCa, takich jak hotele, restauracje i kawiarnie. Dzięki możliwości przygotowania do 200 kaw dziennie oraz technologii FoamMaster™, zapewnia doskonałą jakość pianki mlecznej w gorących i zimnych napojach. Intuicyjna obsługa za pomocą 8-calowego ekranu dotykowego ułatwia dostęp do wielu funkcji, a automatyczny system czyszczenia i opuszczana wylewka podnoszą standard obsługi i bezpieczeństwa. To wszechstronne urządzenie oferuje również możliwość przygotowywania napojów na bazie gorącej wody, co czyni je doskonałym wyborem dla miejsc o wysokim natężeniu ruchu.

Jura GiGa X3c G2 - Idealny Ekspres do Kawy dla Branży HoReCa

Jura GiGa X3c G2 to zaawansowany ekspres do kawy, idealny dla obiektów HoReCa, takich jak hotele i restauracje. Wyposażony w ceramiczny młynek tarczowy z systemem A.G.A. (Automatic Grinder Adjustment) oraz Proces Ekstrakcji Pulsacyjnej (P.E.P.), zapewnia niezmiennie wysoką jakość mielenia i aromatyczną kawę. Oferuje 32-pozycyjne menu, umożliwiające przygotowanie zarówno klasycznych kaw, jak i modnych kaw mlecznych, takich jak cappuccino, flat white i latte macchiato. Funkcja Speed pozwala na szybkie przygotowanie kaw – dwie kawy ristretto w 38 sekund, a dwie latte macchiato w 1 minutę i 29 sekund. Kolorowy, dotykowy wyświetlacz TFT oraz funkcja One Touch zapewniają łatwą obsługę. To czyni  ekspres Jura GiGa X3c G2 doskonałym wyborem dla miejsc o wysokim natężeniu ruchu, gwarantując najwyższą jakość napojów.