Top

Historia Polskiego lidera w dzierżawie profesjonalnych ekspresów do kawy – Caffedelmondo!

Historia Polskiego lidera w dzierżawie profesjonalnych ekspresów do kawy – Caffedelmondo!

Czyż nie przyjemnie byłoby, gdyby zapach aromatycznej kawy prosto z ekspresu pobudzał Cię do działania już od samego rana. Wówczas twój umysł byłby gotowy do sprostania nowych zadań. Może jesteś koneserem i chciałbyś zachwycić swoich współpracowników lub kontrahentów bogatym smakiem wyjątkowej kawy? Zobacz, co na ten temat ma do powiedzenia lider w dzierżawie ekspresów do kawy dla biur i korporacji. Dowiedz się czym dokładnie zajmuje się CaffeDelMondo! Poznaj specyfikę firmy oraz markowe kawy z całego świata, które urozmaicą Waszą pracę!

Dzierżawa ekspresu, od czego się wszystko zaczęło...

CaffeDelMondo to spółka, która powstała w 2013 roku i nie zawsze skupiała się wyłącznie tematyką kawy. Początkowo spółka ta specjalizowała się w obsłudze biur i korporacji. Od 2015 roku postanowiliśmy jednak skupić nasze działania na dzierżawie ekspresów do kawy dla dużych instytucji. W ten oto sposób w 7 lat staliśmy się jednym z liderów branży na Polskim rynku dzierżawy ekspresów!

Działania te dały również początek nowej marce świeżo palonej kawy pod marką CaffeDelMondo. Kawa zyskała uznanie wielu biur i korporacji. Obecnie palarnia kawy CaffeDelMondo to nie tylko sprzedaż i wynajem ekspresów do kawy. Jest to jeden z największych importerów ekspresów w Polsce, w tym także importer ekspresów pod własną marką Aroca!

Dzięki ciągłemu rozwojowi w kilka lat CaffeDelMondo stało się marką uznaną na terenie kraju. Obecnie działania serwisu ekspresów do kawy obejmują 80% powierzchni naszego kraju i stale się rozwijają!

Co było inspiracją do założenia CaffeDelMondo?

W trakcie działalności firmy CaffeDelMondo dostrzegło pewną niszę na rynku, którą okazała się dobra jakościowo kawa w biurze. Kawa, dzięki której wzrasta efektywność współpracowników, a rozmowy biznesowe przebiegają w przyjemnej atmosferze to Must Have każdego biura! W ten sposób narodził się pomysł na dostarczanie aromatycznej kawy do biur. Przy okazji wspierając firmy stałym i profesjonalnym serwisem ekspresów do kawy oraz ich dzierżawa.

Tutaj może pojawić się kolejne pytanie – dlaczego zdecydowaliśmy się na dzierżawę ekspresu do biura, a nie sprzedaż?

Dzierżawa ekspresu do kawy to rozwiązanie dla większych biur, w których zapotrzebowanie na kawę jest większe niż 5 kilogramów. Przemawiają za tym nie tylko względy ekonomiczne, ale również jakościowe. Proszę sobie tylko wyobrazić sytuację, gdzie jeden lub jedna Office Manager jest odpowiedzialna za 5 czy 10 ekspresów do kawy. Każdy z tych ekspresów obsługuje kilkaset osób. Dodatkowo ekspresy nie posiadają umowy serwisowej lub wsparcia profesjonalnej firmy obsługującej automaty do kawy. Szybko doszłoby do sytuacji, gdzie ekspresy przestały by działać, a zalegająca w nich kawa zaczęłaby pleśnieć lub tracić smak. Dzięki dzierżawie ekspresów do kawy oraz serwisowi takiemu jak nasz, problem ten znika!

Ekspresy do kawy Franke - czy są warte swojej ceny?

Często w swojej pracy słyszymy pytanie „Dlaczego ekspresy Franke są takie drogie?”. Tutaj myślimy, że pytanie to powinno zostać skierowane nie do nas, a do producenta. Wszyscy chcielibyśmy, aby ekspresy Franke były tańsze, jednak z punktu widzenia jakościowego możemy zdecydowanie potwierdzić, że warte są swojej ceny! Ekspres do kawy Franke A600, czy Franke A1000 to najbardziej zaawansowane ekspresy automatyczne na rynku! Ponadto, ekspresy Franke są wyjątkowo dobrze przemyślane pod kątem obsługi serwisowej, mają niską awaryjność i są wykonane z najlepszych materiałów. Dzięki temu, że oferują również przy tym wyjątkowo aromatyczną kawę, przekłada się to wszystko na ich cenę. Ekspresy do kawy na stacje paliw, czy do korporacji, to właśnie ekspresy Franke. Pozwalają przyrządzić różne rodzaje gorących napojów w krótkim czasie i z wysoką efektywnością.

Najdroższy ekspres do kawy - jaki to?

W ofercie CaffeDelMondo znajdziemy szereg ekspresów do kawy od modeli, które przeznaczone są do użytku w małych biurach, jak i ekspresy do wielkich biur i korporacji, hoteli oraz na stacje paliw. W przypadku poszukiwania najdroższego ekspresu do kawy musimy jednak podzielić je na dwa rodzaje: ekspresy kolbowe oraz ekspresy automatyczne.

Wśród ekspresów kolbowych znanych głównie z restauracji zdarzają się modele przekraczające kwotę nawet 50.000 zł, jednak z reguły sensowny model można zakupić już w okolicach 20.000 zł.

W przypadku ekspresów automatycznych najdroższym modelem w naszej ofercie jest ekspres do kawy Franke A1000, którego cena w zależności od dodatkowych opcji to około 100.000 zł brutto.

Ostateczna cena ekspresu do kawy zależy jednak zawsze od negocjacji z Klientem. Potrafimy ocenić oraz doradzić naszym Klientom, jakie środki powinni zainwestować w ekspres, aby spełniał ich wymagania, a jednocześnie nie przekraczał założonego budżetu.

Dzierżawa ekspresu do kawy - na czym polega i czy ma sens?

Wiedząc już ile kosztuje dobry ekspres do kawy wielu z nas zastanowi się, czy dzierżawa ekspresu nie będzie bardziej opłacalna dla jego firmy. Tutaj przychodzimy z pomocą i odpowiemy Państwu na pytanie – Na czym polega dzierżawa ekspresu do kawy?

Dzierżawa ekspresu to połączenie kilku usług oraz dostaw, których efektem jest dobra i aromatyczna kawa. Mówiąc wprost – dostarczamy do Klienta nowy ekspres dopasowany idealnie do jego potrzeb, a także serwisujemy go lub wymieniamy na inny w razie awarii. Ponadto, co miesiąc dostarczamy świeżo paloną kawę oraz środki czyszczące do ekspresu.

Klienci płacą nam na podstawie różnych, dostosowanych do ich potrzeb kontraktów. Stawiamy zwykle na współpracę 24 lub 36-miesięczną. Jest to okres, w którym inwestycja w ekspres do kawy zwraca się finansowo.

Sprzedaż świeżo palonej kawy także w CaffeDelMondo

Czym byłby ekspres bez świeżej i aromatycznej kawy? Nie istniałby by, właśnie z tego założenia wyszliśmy, dlatego w naszej ofercie znalazło się 5 blendów kawy CaffeDelMondo. Single z poszczególnych krajów takich jak Brazylia, Kolumbia, Etiopia oraz kawy Speciality przeznaczone pod alternatywne sposoby parzenia kawy.

Jak więc mogą Państwo zauważyć prowadzimy również sprzedaż kawy i skupiamy się na kontraktach z dużymi firmami, biurami i korporacjami. Sprzedaż kawy dla Klientów indywidualnych to z kolei obszar, w którym dopiero się rozwijamy, zwłaszcza na rynku kaw Speciality, który bardzo dynamicznie rośnie.

Serwis ekspresu do kawy, a dzierżawa - czy serwis jest w cenie?

Wiele osób kupując ekspres do kawy za kilkadziesiąt tysięcy złotych uważa, że jego serwis powinien być wliczony w cenę. Tutaj idealną analogią jest zakup samochodu – owszem, jest on na gwarancji, ale jako jego użytkownicy jesteśmy zobowiązani do przeglądów oraz wymiany elementów eksploatacyjnych, które zużywają się podczas pracy. Podobnie jest z profesjonalnymi ekspresami do kawy, które wykonują kilkaset lub kilka tysięcy kaw miesięcznie. Nowy ekspres bez odpowiedniego serwisu przestanie prawidłowo funkcjonować już po kilku miesiącach.

Zupełnie inaczej jest w przypadku ekspresów do kawy do domu, które jeśli użytkujemy zgodnie z instrukcją, mogą posłużyć nam kilka lat. Trzeba tutaj jednak pamiętać, że w ekspresie panują ekstremalne warunki: woda, wysoka temperatura, wysokie ciśnienie, nieustanna praca. To wszystko decyduje o awaryjności ekspresu do kawy.

Dlatego, aby zadbać o jego żywotność oraz nienaganną pracę, warto nawiązać współpracę z profesjonalnym serwisem ekspresu do kawy, który w razie poważnej awarii wymieni również urządzenie na nowe.

CaffeDelMondo - wynajem ekspresu na wesele lub imprezę rodziną?

W ofercie CaffeDelMondo znalazł się także wynajem ekspresu na wesele lub imprezę rodzinną, jednak nie stanowi on dla nas istotnego segmentu. W praktyce usługi tego typu są bardzo czasochłonne, przez co ich cena jest trudna do zaakceptowana dla Klienta, który potrzebuje wynajmu ekspresu krótkoterminowego. Najczęściej na wynajem krótkoterminowy decydują się firmy organizujące wydarzenia biznesowe, targi oraz konferencje, również i my zdecydowanie lepiej czujemy i rozumiemy potrzeby Klientów biznesowych.

Kawa na stacji - dlaczego jest tak dobra?

Pewnie każdemu z nas zdarzyło się pić kawę podczas podróży biznesowej na stacji paliw. Wielu z nas uważa także taką kawę za najlepszą na świecie! My jednak uważamy, że chodzi tutaj o dwie sprawy.

Po pierwsze: na stacji stosowana jest kawa o niskim poziomie kwasowości oraz niskiej goryczy, czyli raczej słabo wypalana;

Po drugie: część Klientów pamięta jeszcze automaty, które serwowały okrutnie niedobre napoje typu instant lub z najgorszej jakości ziarna wypalone na popiół, które królowały przez wiele lat.

Tutaj na pochwałę zasługuje sieć stacji paliw Orlen, która w temacie parzenia kaw oferuje naprawdę dobre i wysoko jakościowe kawy. Jednak nadal uważamy, że jest to raczej entry level niż super dobra kawa, naszym Klientom oferujemy znacznie lepszą!

Kawa polecana przez CaffeDelMondo

Jako jedni z liderów w dzierżawie ekspresu do kawy oraz osoby, które na co dzień obcują z jej aromatem polecamy szukać swoich smaków oraz flavours. Testować różne kawy oraz różne metody i temperatury jej parzenia. Uważamy, że tak samo jak picie tego samego wina, czy whisky przez całe życie jest nudne i mało odkrywcze. Tak samo jest z kawą.

Powinniśmy starać się poznawać nowe smaki i odmiany kaw z różnych zakątków świata. Poznawać nowe metody jej parzenia i wydobywać najlepszy aromat. Dzięki CaffeDelMondo mają Państwo możliwość wypróbowania wielu rodzajów kawy, a dzierżawiąc ekspres do kawy przyrządzić ją na wiele sposobów!