Top

Ekspres automatyczny – Segment duży

Ekspres automatyczny – Segment duży

Jaki powinien być ekspres?

Wybierając ekspres automatyczny do segmentu dużego należy kierować się tym, że będzie to urządzenie obsługujące dużą ilość osób. Segment duży musi charakteryzować się dużym zużyciem kawy na poziomie 20 kilogramów i więcej. Oprócz podstawowych wymaganiach technicznych takich jak pojemność zbiornika na wodę, pojemnika na ziarno, tacki ociekowej i pojemnika na fusy ekspres powinien być jak najbardziej bezawaryjny. Przy dużych i wydajnych urządzeniach polecane jest zautomatyzowanie ekspresu, aby automatycznie uzupełniał wodę i opróżniał pojemniki na resztki kawowe.

Ekspres, który jest intuicyjny w obsłudze ułatwi korzystnie z niego przez niedoświadczone osoby i sprawi, że unikniemy długich kolejek po kawę. Dodatkowym atutem będzie automatyczne czyszczenie po zrobieniu kawy i odkamienianie. Polecamy zaopatrzyć się w chłodziarkę do mleka, która wyeliminuje problem zepsutego mleka.

Gdzie ekspres o dużej wydajności to dobre rozwiązanie? - Ekspres automatyczny - Segment duży

Działalności zaliczane do segmentu średniego, które spełniają zapotrzebowanie na kawę to najczęściej:

  • duże korporacje,
  • duże biura,
  • HoReCa,
  • ruchliwe stacje paliw. 

Zobacz także: TOP 5 ekspresów automatycznych – segment średni

Dr. Coffee Coffee Bar - idealna kawa za jednym dotknięciem ekranu

Niezawodna technologia i pasja do kawy to fundamenty powstania ekspresu Coffee Bar to ekspres o wydajności do 200 kaw dziennie. Co dzieli się na wydajność godzinową na poziomie np. 100 filiżanek espresso lub 80 porcji cappucino. Urządzenie zostało wyposażone w osobną dyszę gorącej wody o wydajności maksymalnej 30 litrów na godzinę, która pomoże w przygotowaniu gorącej herbaty lub płukaniu filiżanek przed użyciem. Kolorowy wyświetlacz o wymiarach 10,1 cali jest w pełni dotykowy. Za pośrednictwem jednego kliknięcia możemy przygotować kawę z szerokiej gamy napoi lub zmienić ustawienia. Ekspres posiada w menu pozycje takie jak ristretto, espresso, americano, kawa czarna, caffe latte, barista, cappucino, gorąca czekolada oraz wiele, wiele więcej.

Ułatwieniem dla niedoświadczonych kawoszy jest przedstawianie kaw za pomocą obrazków w menu, które odzwierciedlają ich wygląd. Cicha praca młynka to jedna z wielu zalet Coffee Bara. Ceramiczny młynek, który ma możliwość regulacji mielenia na 9 stopni grubości, pozwoli na przygotowanie wyśmienitej kawy. Nowoczesny system mleczny gwarantuje piankę o idealnej teksturze w kawach mlecznych, a utrzymaniu czystości pomoże automatyczny system czyszczący, który pozwoli nam uniknąć niespodzianek w kawie. 

Elegancki i nowoczesny wygląd sprawia, że urządzenie wpasowuje się w każde wnętrze i wygląda przy tym bardzo profesjonalnie. 

Szczegóły ekspresu:

– wydajność dzienna – 200 kaw,

– samoczyszczący system mleczny,

– tacka ociekowa – 1,5 l,

– ekran o przekątnej 10,1″,

– pojemnik na ziarna – 1 kg,

– zbiornik na wodę – 2 l,

– pojemnik na fusy – 70 porcji,

– regulacja wysokości wylewki.

Wymiary i waga ekspresu:

– szerokość – 32,5 cm,

– wysokość – 67,5 cm,

– głębokość – 59 cm,

– waga – 35 kg.

Zasmakuj wyjątkowej kawy:

WMF 1500s - Ekspres automatyczny - segment duży

Ekspres nowej generacji i godny zastępca najlepiej sprzedającego się modelu WMF Presto. WMF 1500s zadziwia jakością przygotowywanych kaw. 1500s idealnie sprawdzi się w większych biurach, korporacjach lub w szerokiej branży HoReCa. Dotykowy 10 calowy wyświetlacz jest dużym ułatwianiem  obsługi i manipulacji w ustawieniach ekspresu. W menu mamy wybór spośród 48 przepisów kawowych, które mogą być przygotowywane w 3 rozmiarach. Dzięki czemu każdy smakosz kawy znajdzie coś dla siebie. Wysoka wydajność na poziomie 200 kaw dziennie i pojemniki o dużej wielkości sprawiają, że ekspres nie wymaga ciągłego nadzoru. Idealne kawy mleczne powstaną za pomocą systemu mlecznego „Easy”, który przygotowuje od razu gorące oraz zimne mleko, a także mleczną piankę. Utrzymanie czystości urządzenia jest niezwykle łatwe, dzięki automatycznemu czyszczeniu systemu mlecznego. 

WMF 1500s doskonale wpasuje się w każdy wystrój. Jest elegancki i nowoczesny. Pomimo swojej wydajności ma kompaktowy rozmiar i zajmuje niewiele miejsca. Urządzenie jest świetnym wyborem dla firm, które cenią sobie dobrą kawę. 

Szczegóły ekspresu:

– wydajność dzienna – 180 kaw,

– automatyczne czyszczenie,

– ekran o przekątnej 10″,

– pojemnik na ziarna – 650 g,

– zbiornik na wodę – 4 l,

– system mleczny ”Easy”.

Wymiary i waga ekspresu:

– szerokość – 32,5 cm,

– wysokość – 67,5 cm,

– głębokość – 59 cm,

– waga – 35 kg.

Franke A600 FM EC

Ponadczasowe rozwiązanie kawowe produkcji szwajcarskiej firmy Franke. Linia ekspresów ”A” charakteryzują się wszechstronnością i elastycznością. Franke A600 FM EC wyróżnia się innowacyjnymi zastosowaniami technologicznym jakie zostały w nim wbudowane. Pomimo skomplikowanych systemów, ekspres jest intuicyjny w obsłudze.  Model A600 to profesjonalny ekspres, który doskonale sprawdzi się w dużych biurach, hotelach i na ruchliwych stacjach paliw. Wydajność na poziomie 150 filiżanek i jakość przygotowywanych kaw wyróżnia A600. Kawa przygotowywana przez ekspres jest niezwykle aromatyczna. Dzięki nowoczesnym technologiom automatycznego czyszczenia, dbanie o jego czystość jest bardzo proste, dzięki czemu kawa smakuje wyśmienicie każdego dnia.

Ekspres wyróżnia się dzięki swojemu wyświetlaczowi LED, który przyciąga uwagę użytkownika.  To nie jedyne zastosowanie wyświetlacza, dzięki któremu ekspres staje się niesamowicie prosty w obsłudze. Z łatwością obsłuży go każda osoba. Możliwość dostosowywania ustawień pozwala na personalizacje ekspresu według wymagań właściciela. Opcjonalnie ekspres możemy wyposażyć w dodatkowy młynek oraz osobny pojemnik na czekoladę.  System FoamMaster to nowatorskie podejście do spieniania mleka zaróno w wersji gorącej, jak i zimnej. Dodatkowy atut A600 to automatyczny system do czyszczenia, który jest łatwy w użytkowaniu i zapewnia najwyższy stopień czystości. Automatyczna wylewka zapobiega uszkodzeniom wynikającym z regulacji ręcznej.

Franke A600 to ekspres, który zachwyci klientów oraz pracowników. Jego elegancki wygląd i nowoczesne rozwiązania sprawią, że urządzenie będzie oryginalnym dodatkiem do biura. 

Szczegóły ekspresu:

– wydajność dzienna – 150 kaw,

– tacka ociekowa – 110 porcji,

– ekran o przekątnej 8″,

– dostępne pojemniki na ziarna – ( 1 x 2 kg ), ( 2 x 1.2 kg ), 

(2 x 0,6 kg),

– zbiornik na wodę – 4 l / przyłącze wody, 

– pojemnik na fusy – 70 porcji,

– system EasyClean,

– FoamMaster umożliwiający spienianie zimnego mleka.

 

Wymiary i waga ekspresu:

– szerokość – 34 cm,

– wysokość – 73 cm,

– głębokość – 60 cm,

– waga – 38 kg.

Aroca M12 - Ekspres automatyczny - Segment duży

Pyszna kawa, najnowsze technologie i intuicyjność to słowa opisujące ekspres Aroca M12. Wydajność na poziomie 120 kaw dziennie i dopracowane szczegóły sprawiają, że ekspres przygotowuje kawę na poziomie profesjonalnych baristów. Wyróżnia się na tle konkurencji swoim wbudowanym 10,1 calowym wyświetlaczem i nowoczesnym wyglądem. Korzystanie z urządzenia jest bezproblemowe dla nowicjuszy, dzięki wspomnianemu dotykowemu wyświetlaczowi. Kolorowe ikony przedstawiające kawy ułatwiają wybór z pośród 20 specjałów kawowych. Możliwość zmiany ustawień i regulacja ceramicznego młynka zapewnia maksimum smaku i aromatu.

M12 jest wyposażona w samoczyszczący system mleczny, który uruchamia się po przygotowaniu kawy. Podczas wykonywania skomplikowanych czynności czyszczących ekspres wyświetla kroki jakie musimy podjąć w danym momencie, a dzięki regularnym czyszczeniom ekspres będzie działał bezawaryjnie. Jeżeli chcemy, aby ekspres był samodzielnym urządzeniem możemy usprawnić jego funkcje podłączają go do wody lub wyposażyć w zsyp i odpływ na resztki.

Aroca M12 to urządzenie warte zakupu. Elegancki i niebanalny design sprawia, że ekspres jest ciekawym dodatkiem, a za pomocą jego wyświetlacza możemy reklamować swoją firmę. 

Szczegóły ekspresu:

– wydajność dzienna – 120 kaw,

– samoczyszczący system mleczny,

– ekran o przekątnej 10,1″,

– pojemnik na ziarna – 1 kg,

– zbiornik na wodę – 2 l,

– pojemnik na fusy – 70 porcji,

– regulacja wysokości wylewki.

Wymiary i waga ekspresu:

– szerokość – 30 cm,

– wysokość – 58 cm,

– głębokość – 50 cm,

– waga – 19 kg.

Nie chcesz kupować ekspresu do kawy na własność? Sprawdź na czym polega dzierżawa ekspresu do kawy i zapoznaj się z różnorodną ofertą!