Top

Top 5 ekspresów automatycznych – segment średni

Top 5 ekspresów automatycznych – segment średni

Jakie firmy zaliczają się do segmentu średniego?

Wybierając ekspres automatyczny, należy zastanowić się do jakiego segmentu zalicza się Twoja firma. Segment średni to przedsiębiorstwa o zwiększonym ruchu, których zapotrzebowanie na kawę wynosi od 6 do 14kg. Przekłada się to na wydajność ekspresu, który powinien przyrządzać od 60 do 120 filiżanek dziennie. Dlatego ekspresy do kawy należące do segmentu średniego muszą spełniać wymagania pozwalające na sprawne korzystnie z nich. 

Segment średni – jakie działalności zaliczamy:

 

– średnie biura,

– hotele,

– pensjonaty,

– średnie lokale gastronomiczne,

– mniejsze stacje paliw.

Charakterystyka ekspresu do segmentu średniego

Główne czynniki, które powinien spełniać ekspres do segmentu średniego to: 

 

– Wydajność na poziomie od 60 do 120 kaw dziennie, 

– Intuicyjność w obsłudze, 

– Automatyczne czyszczenie, 

– Większa pojemność zbiorników na ziarno i wodę, 

– Pojemność zbiornika na fusy i odpadki, która pozwala na wyminę raz dziennie, 

– Możliwość zautomatyzowania pobierania wody, zsypu na fusy, opróżniania tacy ociekowej, 

Aroca M12 - wydajność i przejrzystość

Aroca M12 to automatyczny ekspres do kawy o kompatybilnym rozmiarze.  Urządzenie wyposażono w najnowszą technologię, dzięki czemu uzyskamy kawę na poziomie porównywalnym z  najlepszymi baristami. Główną zaletą ekspresu jest jego wysoka wydajność na poziomie 120 filiżanek kaw dziennie.  Ekspres jest wyposażony w dotykowy wyświetlacz o przekątnej 10,1 cala. M12 jest praktycznie samoobsługowy, a korzystanie z niego jest bezproblemowe nawet dla nowicjuszy. Kolorowe ikonki na ekranie pozwalają na dowolny wybór spośród 20 kawowych specjałów oraz na dostosowanie funkcji według własnych upodobań. Maksimum aromatu i smaku zapewnia ceramiczny młynek, który z precyzją mieli ziarna kawy. Podwójna pompa skraca proces przygotowania kawy. 

Aroca M12 jest wyposażona w samoczyszczący system mleczny, który uruchamia się po określonym czasie od przygotowania  kawy. Intuicyjny panel sterowania ułatwia czyszczenie, dzięki przekazywaniu instrukcji działania krok po krokuEkspres przypomina również o regularnym czyszczeniu oraz odkamienianiu. Wszystkie czynności wykonuje się poprzez wrzucenie detergentu do określonych pojemników i uruchomienie programu. 

Jeżeli chcemy, aby ekspres działał praktycznie samodzielnie istnieje możliwość modyfikacji kilku funkcji. Zbiornik na wodę  może zostać zamieniony na podłączenie do wody, które zniweluje konieczność ciągłego napełniania pojemnika. Ekspres jest podłączony do sieci wodociągowej poprzez filtr odkamieniający, dzięki czemu przez długi czas można cieszyć się sprawnym urządzeniem i przepyszną aromatyczną kawą. Zsyp na fusy i odpływ montujemy przez wywiercenie dziury w blacie i doprowadzenia przyłączeń.  

Ekspres Aroca M12 wyróżnia się na tle konkurencji swoim nowoczesnym i niebanalnym designem, który wpasowuje się w każde wnętrze. 

Szczegóły ekspresu:

– wydajność dzienna – 120 kaw,

– samoczyszczący system mleczny,

– ekran o przekątnej 10,1″,

– pojemnik na ziarna – 1 kg,

– zbiornik na wodę – 2 l,

– pojemnik na fusy – 70 porcji,

– regulacja wysokości wylewki.

Wymiary i waga ekspresu:

– szerokość – 30 cm,

– wysokość – 58 cm,

– głębokość – 50 cm,

– waga – 19 kg.

Franke A300 - kompatybilny ekspres automatyczny

Automatyczny ekspres do kawy Franke A300 to połączenie kompatybilności i jakości przygotowanych kaw. Wydajność dzienna wynosi 80 filiżanek kawy. Urządzenie jest wyposażone w 8′ ekran, na którym są wyświetlane dostępne specjały, których ustawienia można dowolnie zmieniać.

Wyświetlacz zapewnia również łatwy dostęp do systemu czyszczenia. Franke A300 został wyposażony w automatyczny system Easy Clean, który zapewnia wysoki standard sterylności.

Możliwość pracy na przyłączu wody oraz zamykane  zbiorniki na kawę i produkty instant sprawiają, że urządzenie jest niemal bezobsługowe dla właściciela/pracownika obiektu, a Klienci mogą sami wybierać i konfigurować swoją kawę.

Franke A600 jest dostępny w wielu wariantach, które można personalizować według własnych potrzeb:

– zrzut fusów do kosza,

– dyszę do spieniania,

– powiększony zbiornik na ziarna,

– zbiornik na produkt instant.

Ekspres jest dostępny ze standardowym systemem spieniania mleka oraz opatentowanym systemem FoamMaster (FM), który umożliwia spienianie zimnego mleka. 

Szczegóły ekspresu:

 

– wydajność ekspresu – 80 kaw dziennie,

– system czyszczenia EasyClean,

– ekran o przekątnej 8″,

– zbiornik na wodę lub przyłącze wody.

Wymiary i waga urządzenia:

 

– szerokość – 34 cm,

– wysokość – 46,5 cm,

– głębokość – 58,7 cm,

– waga – 25 kg

Zasmakuj wyjątkowej kawy:

Jura WE8 - elegancja i różnorodność

Profesjonalny  i automatyczny ekspres do kawy Jura WE8 wyprodukowany przez szwajcarską markę Jura. WE8 jest idealnym wyborem dla osób, które cenią aromatyczną kawę, różnorodność oraz estetykę. Dzienna wydajność ekspresu wynosi 60 kaw dziennie. Sześciostopniowy młynek do kawy Aroma G3 szybko i precyzyjnie mieli ziarna zachowując przy tym ich aromat, dzięki chroniącej pokrywie. Ekspres został wyposażony w nowoczesny Proces Ekstrakcji Pulsacyjnej (P.E.P.), który zmniejsza czas ekstrakcji i gwarantuje pyszną kawę.  Funkcja One Touch i nowoczesny wyświetlacz  pozwala na zrobienie kawy za pomocą naciśnięcia jednego przycisku.

Ekspres posiada w swoim menu 12 przepisów kawowych oraz możliwość podania porcji mleka i gorącej wody na herbatę. Urządzenie potrafi przygotować dwie kawy jednocześnie. 

Szczegóły ekspresu:

 

– wydajność dzienna – 60 kaw,

– zbiornik na wodę – 3 l,

– pojemnik na ziarna – 500 g,

– pojemnik na fusy – 25 porcji.

 

Wymiary urządzenia:

 

– szerokość – 29,5 cm,

– wysokość – 44,4 cm,

– głębokość – 41,9 cm.

Jura X8 - top 5 ekspresów automatycznych – segment średni

W pełni automatyczna Jura X8 o wydajności do 90 kaw dziennie jest bestsellerowym szwajcarskim ekspresem do kawy. Urządzenie posiada wszystkie funkcje kaw mlecznych, a dzięki zastosowaniu młynku Aroma G3 przygotowana kawa jest bardzo aromatyczna.  Młynek Aroma G3 charakteryzuje się dokładnością i cichym działaniem.  Kolorowy wyświetlacz z przyciskami, gwarantuje łatwość obsługi. W menu ekspresu znajdziemy kawy mleczne i czarne, które przyrządzimy za pomocą jednego przycisku. Ekspres potrafi przyrządzać do 2 kaw jednocześnie. Opatentowany przez Jure Proces Ekstrakcji Pulsacyjnej (P.E.P) przyśpiesza czas ekstrakcji małych kaw. X8 jest wyposażony w profesjonalny cappuccinatore, który podgrzewa i spienia mleko, w efekcie czego kawa latte macchiato ma dobrze widoczną 3 warstwową strukturę.

Zaprojektowane programy czyszczenia z certyfikatem TUV jest gwarancją najwyższej higieny. 

Szczegóły ekspresu:

 

– wydajność dzienna – 90 kaw,

– zbiornik na wodę – 5 l,

– pojemnik na ziarna – 500g ( 1000g ),

– zbiornik na fusy – 25 porcji, 

– program czyszczenia.

 

Wymiary urządzenia:

 

– szerokość – 37,3 cm

– głębokość – 46,1 cm

– wysokość – 47 cm

Seaco Aulika Evo TOP - intuicyjna obsługa

Ekspres do kawy Saeco Aulika Evo Top jest urządzeniem wyposażonym w ciekawe rozwiązania technologiczne. Ekspres Saeco charakteryzuje błyszczącym korpusem z niebiesko – szarym wykończeniem wylewki. Zupełnie nowy interfejs użytkownika jest wyposażony w podświetlany panel ze zdjęciami napojów kawowych, co pozwala na intuicyjną obsługę. Ekspres został wyposażony w funkcje One touch Cappuccino oraz High – Speed Cappuccino. Dzięki tym technologiom kawa typu cappuccino i latte macchiato powstanie w szybkim tempie za pomocą jednego przycisku. Urządzenie ma możliwość podłączenia do źródła wody.

Szczegóły ekspresu: 

 

– wydajność dzienna – 90 kaw

– zbiornik na wodę – 4 l

– pojemnik na kawę – 1 kg

– zbiornik na fusy – 40 porcji 

Wymiary urządzenia:

 

– szerokość – 23,4 cm

– głębokość – 45,2 cm

– wysokość – 57,4 cm 

Nie chcesz kupować ekspresu do kawy na własność? Sprawdź na czym polega dzierżawa ekspresu do kawy i zapoznaj się z różnorodną ofertą!