Top

Ekspresy Jura do Twojej kuchni

Ekspresy Jura do Twojej kuchni

Twoim największym marzeniem jest posianie prywatnego kącika kawowego? Takie miejsce w domu nie obejdzie się bez dobrego ekspresu do kawy. Zapewne filiżanka ulubionej kawy przed wyjściem z domu poprawi Ci humor i przygotuje na nowe wyzwania. Ale jaki ekspres do kawy będzie najlepszy? Oferta rozwiązań kawowych jest bardzo szeroka i stale się powiększa przez wprowadzanie coraz to nowszych modeli z nowocześniejszymi funkcjami. Ekspresy Jura do Twojej kuchni to idealne rozwiązanie. Innowacyjne technologie mają zapewnić wygodę w użytkowaniu i zwiększyć jakość pitej kawy. W tym artykule postaramy się pomóc Ci w tej inwestycji na lata picia dobrej kawy.

Dlaczego warto zainwestować w ekspres do domu?

Dobra, aromatyczna kawa przed wyjściem z domu to nie jedyny powód do kupienia ekspresu. Urządzenie do kawy to świetna alternatywa codziennego odwiedzania kawiarni w celu napicia się kawy. Dzięki ekspresowi oszczędzimy na czasie i dodatkowych kosztach związanych z dotarciem do kawiarni. Wiele osób pije kawę w pracy, a co z osobami pracującymi zdalnie? Zaopatrzenie się w ekspres to nie tylko lepsza jakość kawy, ale i wydajniejsza praca przez wiele godzin. W przypadku niespodziewanych odwiedzin możemy zaserwować gościom specjał kawowy przygotowany z dbałością o każdy szczegół, jak robią to profesjonalni bariści. 

Jaki powinien być domowy ekspres? - Ekspresy Jura do Twojej kuchni

Wiele ekspresów, wiele różnych opcji. Zacznijmy od doboru rodzaju i marki ekspresu. Na rynku ekspresów domowych mamy możliwość zakupienia urządzenia kolbowego i automatycznego. Ekspresy automatyczne będą mniej skomplikowane w obsłudze i będą  wymagały mniej uwagi od użytkownika. Jeżeli chodzi o bezawaryjność i trwałość materiałów marka ekspresów Jura sprosta każdym wymaganiom. Szeroki asortyment i wiele walorów sprawia, że każdy znajdzie swoje wymarzone urządzenie Jura. 

Intuicyjność obsługi - Ekspresy Jura do Twojej kuchni

Szybkie przygotowywanie się przed wyjściem do pracy sprzyja wypadkom i rozlanej kawie. Im łatwiejszy będzie w obsłudze ekspres, tym prościej i szybciej zrobimy kawę. Automatyczne ekspresy do kawy są wyposażane w wbudowane młynki do mielenia kawy i spieniacze do mleka. Cały proces robienia kawy uruchamia się automatycznie po wybraniu specjału kawowego i nie wymaga jego nadzoru. 

Łatwość czyszczenia i konserwacji

Każdy ekspres wymaga czyszczenia poprzez tabletki i odkamieniacz, aby uniknąć awarii lub nie przyjemnego posmaku w kawie. Automatyczne ekspresy do kawy oferują funkcję automatycznego czyszczenia, która wymaga od nas jedynie uruchomienia programu czyszczenia i wrzucenia detergentu.

Kompaktowy rozmiar

Ładne i łatwe w obsłudze urządzenie to nie wszystko. Ekspres do domu powinien nie zabierać wiele miejsca. Pamiętaj jednak o tym, że ekspres powinien mieć przestrzeń na tyle dużą, aby można było poddawać go codziennej rutynie. Więcej na temat dopasowania przestrzeni do ekspresu znajdziesz w artykule „Poradnik dla projektantów kuchni biurowych – jak nie rozmieszczać ekspresu.”

Podwójna kawa

Większość ekspres automatycznych posiada opcje zrobienia dwóch kaw jednocześnie. Taka opcja jest świetnym dodatkiem dla osób, które często miewają gości w domu. 

Programowanie kawy - Ekspresy Jura do Twojej kuchni

Dostosuj swoją ulubioną kawę. Ustaw jej intensywność, ilość mleka i temperaturę według własnego gustu. 

Jura ENA 4 Full Nordic White - aromatyczne kawy czarne

Ekspres Jura ENA 4  zachwyci każdego smakosza kaw czarnych.  Za pomocną naciśnięcia jednego przycisku możemy cieszyć się aromatycznym espresso lub doskonałą kawą czarną. Model ENA 4 sprawdzi się idealnie w domowej kuchni.  Ekspres zachwyca swoim nowoczesnym wyglądem.  Przejrzysta i prosta forma z wyświetlaczem i zdobionym zbiornikiem na wodę wpasowuje się w każde wnętrze. 

Automatyczny ekspres do kawy daje możliwość napicia się aromatycznego espresso lub  kawy czarnej o doskonałym smaku. Wyposażony w wiele innowacyjnych rozwiązań przygotuje 4 specjały kawowe. Ekspres sporządzi espresso, podwójne espresso, kawę czarną i podwójną kawę czarną, która zadowoli twoje kubki smakowe. Pomimo wbudowanego młynka ENA 4 umożliwia korzystanie z kawy mielonej. Tryb oszczędzania energii z możliwym ustawieniem czasu wyłączania ekspresu, sprawia że ten model jest wysoce energooszczędny. 

Młynek Aroma G3

Doskonałość aromatu i smaku zapewnia młynek do kawy Aroma G3, który dostarcza świeżo zmieloną kawę za każdym razem. Grubość mielenia ziaren kawy można ustawiać według własnych preferencji, co ma wpływ na jakość smaku. Im drobniej zmielona kawa tym intensywniejszy jej aromat. Kąty cięcia w stożku mielącym młynka zostały zoptymalizowane, dzięki czemu uzyskamy doskonały aromat w kawie w o połowę krótszym czasie. 

Pulse Extraction Process, P.E.P.®

Proces impulsowego parzenia kawy jest wykorzystywany do uzyskania maksimum smaku i aromatu nawet w przypadku bardzo małych specjałów kawowych, takich jak espresso i ristretto. Woda jest przetłaczana przez kawę mieloną w krótkich impulsach, dzięki czemu czas ekstrakcji jest zoptymalizowany. 

Łatwość obsługi i czyszczenia - Ekspresy Jura do Twojej kuchni

Jura ENA 4 to idealny ekspres do domu, który sprawdzi się w każdej kuchni. Urządzenie jest proste w obsłudze, dzięki wyświetlaczowi z przyciskami i symbolami. Urządzenie jest łatwe w utrzymaniu czystości, dzięki specjalnym funkcjom ułatwiającym czyszczenie już za dotknięciem jednego przycisku.  

Eskpres Jura E4 Piano White - maksimum kawy mlecznej

Ekspres Jura E4 zapewnia maksimum smaku i aromatu kawy czarnej jak i mlecznej. E4 jest ceniony za swoje innowacyjne zastosowania kawowe, nowoczesny wygląd i kompaktowy rozmiar. Za pomocą jednego przycisku przyrządzimy kawę na poziomie profesjonalnych baristów. Zbiornik na wodę o pojemności 1,9 l i pojemnik na ziarno 280 g zmniejsza częstotliwość napełniania. Problem również nie stanową odpadki po zaparzeniu kawy, ponieważ ekspres zmieści aż 16 porcji.

Piano White

Piano Black

Młynek Aroma i proces parzenia kawy 3D

Ekspres jest wyposażony w profesjonalny młynek do kawy Aroma, który wyróżnia się 12,2% intensywniejszym aromatem kawy i niezmienną wysoką jakością mielenia. Połączenie jednostki zaparzającej 8 generacji i procesu zaparzania 3D sprawia, że do filiżanki zawsze trafia czysta esencja kawy. E4 jest w stanie przyrządzać 2 produkty w dwóch cyklach. Regulacja jednostki zaparzającej oferuję regulację od 5 do 16 gramów kawy mielonej dla maksimum smaku.

Gorąca herbata to nie problem

Ekspres ma możliwość za pomocą pokrętła przygotować porcję gorącej wody na herbatę. Wyjmowana tacka ociekowa i pojemnik na fusy mieszczący 16 porcji ułatwia dbanie o czystość ekspresu.   

Nowoczesny design

Jura E4 została wykonana z najwyższą precyzją. Prosta forma i dbałość o szczegóły świadczą o wysokiej jakości tego ekspresu. Ekspres jest w kolorze Piano White lub Piano Black. Chromowane elementy nadają mu subtelne akcenty.

Jura ENA 8 Nordic White - Ekspresy Jura do Twojej kuchni

Ekspres Jura ENA 8 jest ekspresem, który zachwyca swoim minimalistycznym wyglądem oraz bezproblemową obsługą. Jest najczęściej wybieranym ekspresem domowym ze względu na swój kompaktowy rozmiar i szerokie menu kawowych specjałów. Ekspres jest w stanie przyrządzić 10 rodzajów kaw: ristretto, espresso, kawa czarna, cappuccino, espresso doppio, espresso macchiato, latte macchiato, flat white, porcja pianki mlecznej, gorąca woda.  Dodatkowym atutem są umieszczane na froncie przyciski i nowoczesny wyświetlacz TFT, który ułatwia obsługę. Poprzez ekran przeprowadzimy czyszczenie krok po kroku.

Nordic White

Sunset Red

Metropolitan Black

Przeznaczony do domu został wyposażony w zbiornik na wodę o pojemności 1,1 l i 125g pojemnik na kawę. Dzienna wydajność ekspresu jest na poziomie 30 kaw. 

Młynek Aroma G3 i technologia gładkiej pianki

Innowacyjny młynek Aroma G3, który wyróżnia się wysoką wydajnością i jakością mielenia, a nowatorska technologia Fine Foam Technology przygotuje doskonałą mleczną piankę. 

Proces Ekstrakcji Pulsacyjnej zapewni ekstrakcje, dzięki której kawa będzie aromatyczna i pełna smaku. 

Wysokiej klasy system filtracji wody

ENA 4 posiada wysokiej jakości system filtracji wody I.W.S. z czujnikiem filtra CLARIS Smart. Ekspres automatycznie rozpoznaje filtr informuje o konieczności jego wymiany. 

Jura E8 Piano White

Ekspres do kawy Jura E8 sprawdzi się idealnie do domu lub małego biura. E8 to wydajny model, który jest w stanie przygotować aż do 30 filiżanek dziennie. Model E8 jest dostępny w kilku wersjach kolorystycznych. W ekspresie zostało zaprogramowanych 15 przepisów kawowych. Nowoczesny kolorowy 2,8″ wyświetlacz sprawi, że korzystanie z ekspresu stanie się przyjemnością. Ekspres zapamiętuje ostatnio wybierane specjały kawowe i wyświetla je jako pierwsze.  Wszelkie informacje dotyczące napełnienie zbiorników lub wykonania czyszczenia będą się wyświetlać na ekranie.

Moonlight Silver

Dark Inox

Piano Black

Piano White

Za pomocą jednego przycisku zrobisz doskonałą kawę, dzięki funkcji One Touch Cappucino. Ekspres został wyposażony w 280g pojemnik na ziarno kawy i 1,9 l zbiornik na wodę. Funkcja Aroma Protection dba o to, aby ziarna kawy nie utraciły swojego aromatu. Nową odsłonę ekspresu E8 Jura wyposażono w dodatkową funkcję Extra Shot dedykowaną dla kaw mlecznych: cappucino, flat white i latte macchiato. Włączenie tej funkcji sprawia, że do przyrządzanego mlecznego specjału zostanie dodana druga, dodatkowa porcja czarnej kawy składającej się na specjał. Funkcja ta przypadnie do gustu miłośnikom kaw mlecznych chcących mocniejszego pobudzenia. O uruchomionej funkcji Extra Shot informuje ikonka ziarenka kawy wyświetlająca się przy wspomnianych wyżej kawach mlecznych.

Niesamowity smak i aromat kawy

Profesjonalny młynek Aroma mieli ziarna kawy szybko i cicho. Co więcej, gwarantuje on o 12,2% głębszy aromat kawy oraz niezmiennie wysoką jakość mielenia przez cały okres eksploatacji ekspresu. Jura E8 EB wyposażony został w w filtr CLARIS Smart zapewniający nieskazitelnie czystą wodę. Proces Ekstrakcji Pulsacyjnej (P.E.P.) optymalizuje czas ekstrakcji i zapewnia niesamowity smak i aromat ulubionych napojów kawowych.

Automatyczny ekspres od kawy jest prawdziwym wybawieniem w ciężkie poranki. Szeroka gama urządzeń na rynku sprawi, że wybór jednego urządzeni jest trudne. My polecamy niezawodną Jura, która będzie wam służyć przez wiele lat.